Ще десятьом учасникам антитерористичної операції вручено посвідчення, яке надає статус бійця-добровольця АТО

Сьогодні під головуванням заступника голови обласної ради Валерія Лескова відбулося чергове  засідання комісії з надання у Хмельницькій області статусу бійця-добровольця антитерористичної операції.

У засіданні комісії взяли участь депутати обласної ради від різних фракцій, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих військових формувань, добровольчих батальйонів та громадських організацій.

На засіданні комісії заступник голови облради Валерій Лесков вручив посвідчення, яке надає статус бійця-добровольця АТО десятьом учасникам АТО, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету на сході України.

Валерій Лесков поінформував присутніх про наявність в обласній раді  усіх необхідних документів, які були подані добровольцями на розгляд комісії, та за результатами розгляду повністю відповідають вимогам Порядку надання у Хмельницькій області статусу бійця-добровольця антитерористичної операції.

«Саме бійці добровольчих батальйонів через самопожертву стали на захист суверенітету нашої держави на початку антитерористичної операції, тому обласна влада і влада на місцях повинні турбуватися про цих бійців. Оскільки, на державному рівні питання про надання статусу бійця-добровольця АТО поки не врегульоване, більше року тому обласною радою тому було прийнято рішення, аби бійці добровольчих формувань відчували підтримку обласної влади. Разом з тим, до діючих у районах та містах програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей вносяться зміни про надання пільг бійцям добровольчих батальйонів нарівні з учасниками АТО, які мають державний статус. Зокрема, пільги стосуються надання матеріальної допомоги, проплати за комунальні послуги, плати за харчування дітей у навчальних закладах», – зазначив Валерій Лесков.

За словами Валерія Олександровича, за півторарічний період роботи комісії вже вручено посвідчення 15 учасникам антитерористичної операції, яке надає статус бійця-добровольця АТО.

Як відомо, дана комісія створена у вересні 2017 року відповідним рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради з метою надання особам, які зареєстровані та проживають у Хмельницькій області і брали чи беруть у цей час участь у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, статусу бійців-добровольців антитерористичної операції у Хмельницькій області.

До складу комісії увійшли представники всіх депутатських фракцій облради, представники структурних підрозділів облдержадміністрації – Департаменту фінансів ОДА, Департаменту соціального захисту населення ОДА, представники Державної Служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, Хмельницького обласного військового комісаріату, ГУ Національної поліції в Хмельницькій області, Національної Гвардії України, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, представники громадських організацій (ДУК «Правий сектор», відокремлений підрозділ ГС «Об’єднання народного контролю України», відокремлений підрозділ ГО «Дія»), секретар обласної координаційної ради учасників АТО та радник Хмельницького міського голови.

Комісія з надання у Хмельницькій області статусу бійця-добровольця антитерористичної операції продовжує приймати на розгляд заяви мешканців області щодо надання статусу бійця – добровольця антитерористичної операції.

Разом з тим, надані документи повинні чітко відповідати вимогам, які визначені у згаданому вище Порядку, де встановлено процедуру надання статусу бійця-добровольця антитерористичної операції.

попередня статтяЗдоровий спосіб життя – здорова нація
наступна статтяНавіщо громадам Будинки громад? Ноу-хау Дунаєвецької міської ОТГ