Сімдесят один рік тому закінчилася Друга світова війна

DSC_0849Сьогодні в місті Хмельницький відбулася церемонія покладання квітів Військовому кладовищі з нагоди річниці завершення Другої світової війни.

У заході з вшанування подвигу Українського народу та його визначного внеску у перемогу у Другій світовій війні взяли участь заступник голови обласної ради Валерій Лесков, тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Олег Кузмінчук, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, ветерани Другої світової війни, військовослужбовці, громадськість міста.

DSC_0854Багато десятиліть відділяє нас від історичного дня, коли 2 вересня 1945 року на борту лінкора «Міссурі» представниками союзних держав було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії, що ознаменувало закінчення Другої світової війни. У наймасштабнішу світову війну в історії людства було втягнуто понад 60 держав (80 відсотків населення світу), воювало 110 мільйонів чоловік зі всього світу, на фронтах загинуло понад 50 мільйонів людей.

DSC_0857Майже 7 мільйонів українців боролися на боці Об’єднаних Націй у складі армій СРСР, Великої Британії та Канади, Польщі, США і Франції, а також визвольного руху в самій Україні в Українській повстанській армії, але за одну мету – за честь і свободу Вітчизни.

DSC_0851У цьому найкривавішому глобальному конфлікті ХХ століття в ході бойових дій та у військовому полоні, через окупаційний терор та голод у тилу Україна втратила понад 8 мільйонів своїх синів та дочок, 700 українських міст і 28 тисяч сіл стали руїною.

DSC_0867У хвилині мовчання учасники церемонії схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто поліг у жорстоких боях, визволяючи рідну Хмельницьку землю та весь світ від нацизму.

попередня статтяРозпочала роботу інтернет-платформа для залучення інвестицій
наступна статтяЗвернення борців за незалежність України, членів Народного Руху України з нагоди 25-ї річниці Незалежності України