Служба в органах місцевого самоврядування, – Уряд схвалив законопроект

29 грудня Кабінет Міністрів України схвалив з доопрацюванням проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція). Його підготувало Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) для встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності.

Необхідність прийняття запропонованих змін обумовлена необхідністю привести законодавство про службу в органах місцевого самоврядування у відповідність із чинним Законом України «Про державну службу». Розробка законопроекту передбачена Планом законопроектних робіт Верховної Ради України на 2021 рік й планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

У повідомленні НАДС йдеться, що в законопроекті закріплено вдосконалення принципів служби в органах місцевого самоврядування, процедуру добору та проходження служби, обмеження дискреційних повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб при затвердженні матеріально-фінансового забезпечення службовців. Також, закріплено питання деполітизації служби в органах місцевого самоврядування та виписано чіткі повноваження керівника служби.

Крім того, в документі закладено правову основу для реалізації ключових HR-процедур, таких як: проведення конкурсу, формування кадрового резерву за результатами конкурсного відбору, щорічного оцінювання службовців, стажування, кар’єрне просування по службі.

Зокрема, передбачені зміни щодо:

  • розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
  • закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
  • закріплення повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування;
  • упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування та оприлюднення оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби;
  • запровадження механізмів кар’єрного просування службовців місцевого самоврядування;
  • встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування.

У НАДС повідомили, що законопроект пройшов необхідну процедуру громадського обговорення, погодження з заінтересованими органами, двічі заслуховувався на засіданні профільного Урядового комітету. Напрацьовувався документ в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи, куди увійшли народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів, Офісу Президента України, а також представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, профспілок, науковців та експерти з міжнародних організацій, проектів технічної допомоги.

 

 

попередня статтяБібліотечні пункти видачі в військових частинах
наступна статтяВітання голови обласної ради з Новим роком та Різдвом Христовим