Сьогодні – День пам’яті жертв Бабиного Яру

Сьогодні вісімдесяті роковини однієї з найжахливіших трагедій Голокосту – масових розстрілів мирного населення в Бабиному Яру.

Упродовж двох днів, 29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення. Лише за ці два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору та представників інших національних чи соціальних груп.

Бабин Яр – це наша спільна трагедія, насамперед, єврейського та українського народів. Це місце поєднує нас у нашій скорботі, в усвідомленні необхідності пошуку та підтримки взаєморозуміння між нашими народами.

Ми завжди повинні пам’ятати про цю жахливу трагедію і не забувати, що ніхто не має права зазіхати на людську гідність та священне право людини на життя.

Дорогі жителі Хмельниччини! Закликаю вас гідно вшанувати пам’ять безневинних жертв, аби не допустити повторення таких страшних подій у майбутньому.

Вічна пам’ять всім загиблим у Бабиному Яру!

 Зі скорботою

Віолета ЛАБАЗЮК, голова Хмельницької обласної ради

попередня статтяПро Чемпіонат області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму, присвячений Всесвітньому дню туризму
наступна статтяОбласна влада привітала бібліотекарів Хмельниччини з професійним святом