Сьогодні – Всесвітній день медичних сестер

846

З нагоди свята голова обласної ради Віолета Лабазюк привітала медичних сестер комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протипухлинний центр» обласної ради.

Вітаючи від всього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто медичних сестер з професійним святом, Віолета Лабазюк сказала: «Щирі вітання та безмежна вдячність за вашу непросту, але надто важливу працю – за врятовані життя, за повернуте здоров’я сотень пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Разом з виконанням своїх професійних обов’язків кожен медик має бути ще  й психологом. Сьогодні спільно з лікарями ви знаходитеся й на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією, ризикуючи не лише своїм здоров’ям, а й життям. Цінуємо вашу мужність, самопожертву та чуйність сердець».  

Голова ради зазначила, що одним із головних напрямів роботи обласної ради є забезпечення надання високоякісної і доступної кваліфікованої медичної допомоги, продовження технічного переоснащення закладів охорони здоров’я з метою створення сучасної матеріально-технічної бази для впровадження нових ефективних методів профілактики захворювань, діагностики та подальшого лікування хворих.

Сьогодні КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» обласної ради є одним з кращих закладів держави. Обласна рада сприяла й надалі сприятиме в оновленні матеріально-технічної бази центру з метою покращення умов перебування та лікування пацієнтів з онкозахворюваннями.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної політики в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, чуйність та милосердя, надання медичної допомоги населенню Хмельниччини та з нагоди Всесвітнього дня медичних сестер Грамотою обласної ради Віолета Лабазюк нагородила медичну стаціонарну сестру відділення новоутворень органів травлення та заочеревинного простору Світлану Бомбу,  медичну операційну сестру операційного блоку відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олену Грицайко та старшу медичну сестру відділення хіміотерапії Тетяну Присліцьку.

В КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» працює 180 медичних сестер. Загалом у медичних закладах Хмельницької області надають медичну допомогу майже 6 тисяч медсестер.

Довідково: Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичних сестер відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 – 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня.