Стартував перший етап соціального проекту «#школа без булінгу»

675

За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк сьогодні стартував перший етап реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу». На засідання круглого столу запросили директорів хмельницьких середніх навчальних закладів, представників поліції, служби у справах дітей та психологів, аби обговорити питання щодо формування безпечного середовища в закладах освіти та толерантних стосунків у суспільстві.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила, що проблема насильства, зокрема булінгу та проявів агресії до особистості з метою її приниження, залишається критичною не лише в Україні, але й в усьому світі. Мільйони дітей та підлітків страждають від їх проявів з боку інших людей, сторонніх та навіть рідних.

Cьогодні досить популярними у соцмережах, на жаль, є переслідування дітей різної вікової категорії та різного соціального статусу. Мають місце й різні цькування серед підростаючого покоління у навчальних закладах області.

«Сьогодні ми не повинні стояти осторонь теми булінгу. Важливим та дієвим кроком в цьому є правове виховання як вагомий аспект будь-якої правової держави, основними цілями якої є навчити дітей правових знань, формувати громадську культуру, засновану на повазі до прав і свобод людини, необхідності суворо дотримуватися вимог закону». – сказала Віолета Лабазюк – «маємо спільно з батьками та педагогами брати активну участь як у навчальному, так і у виховному процесах, виховувати повагу дітей один до одного, до своїх рідних та вчителів. Разом з тим, увага має бути закцентована на патріотичному вихованні дітей, популяризації здорового способу життя, занять спортом та участі у різноманітних фестивалях та конкурсах. Таким чином, маємо допомогти нашим дітям виживати у цьому агресивному суспільстві».

Потужним інструментом, на переконання голови ради, є підтримка соціальних служб, взаємодія учнів та учителів з працівниками правоохоронних органів і суду у формі вільного спілкування, коли діти можуть поставити запитання суддям, прокурорам, адвокатам щодо своїх прав, відповідальності за булінг та юридичних наслідків притягнення до адміністративної відповідальності.

Саме тому, Верховною Радою України розроблено та прийнято нормативні акти, які врегульовують порушене питання.Так, у січні 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким, серед іншого, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 173‑4, що передбачає адміністративну відповідальність за булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Питання протидії булінгу закріплені як Основним Законом нашої держави, так і міжнародним законодавством.

Саме тому, було ініційовано запровадження обласного соціального проекту з протидії насильству «#школа без булінгу», аби спільно з педагогами та батьками викорінити це ганебне явище на території області, яке нажаль, як засвідчує судова практика, існує – заперіод 2019-2021 років було 8 випадків притягнення до адміністративної відповідальності. Також є випадки встановлення факту боулінгу, але особи уникнули відповідальності у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Також, як сказала голова ради, у рамках внесення змін до обласної програми «Молодь Хмельниччини» на черговій сесії, буде рекомендовано територіальним громадам приділяти достатньо уваги підростаючому поколінню, максимально залучаючи їх до патріотичного виховання та пластового руху.

Таким чином, Хмельниччина буде однією з пілотних областей, яка рекомендуватиме звертати увагу на проблеми булінгу серед підростаючого покоління та протидіятиме насильству.

Другий етап реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу» відбудеться у квітні цього року, де у районах області на відкритих майданчиках відбуватиметься спілкування з дітьми, які потерпають від булінгу.