Члени колегії ОДА розглянули питання, які будуть запропоновані депутатам на розгляд чергової сесії

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у черговому розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке відбулося у відеорежимі. Провів засідання голова ОДА Сергій Гамалій.

До засідання в онлайн-режимі долучилися сільські, селищні, міські голови територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів ЦОВВ.

На порядок денний було винесено чотири питання – про підсумки соціально-економіч­ного розвитку області за 2020 рік та основні напрями роботи на 2021 рік, публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету на 2020 рік, про стан фінансово-бюджетної дис­ци­пліни в області у 2020 році та про стан виконавської дисципліни в обласній державній адміністрації у 2020 році.

До речі, питання соціально-економічного розвитку області та звіт про виконання обласного бюджету депутати розглядатимуть на черговій сесії, пленарне засідання якої заплановане наприкінці березня 2021 року.

Віолета Лабазюк звернулась до доповідачів з даних питань – директора Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму ОДА Олени Бохонської та директора Департаменту фінансів ОДА Сергія Пенюшкевича, аби при підготовці відповідних проектів рішень на розгляд сесії були враховані зауваження, які були озвучені під час проведення круглих столів з головами фермерських господарств та підприємцями області.

 “Наша область – аграрна, тому підтримка фермерських господарств має бути одним з першочергових завдань, – наголосила посадовиця. – За результатами обговорень, хорошим стимулом для роботи фермерів є компенсація по закупівлі сільськогосподарської техніки. Цьогоріч ми плануємо передбачити у бюджеті на ці цілі п’ять мільйонів гривень”.

Крім того, для голови обласної ради досить важливою є підтримка підприємництва. Адже малий і середній бізнес є рушійною силою економіки будь-якого регіону. Тому збільшення до трьох мільйонів гривень на рік на дофінансування проектів підприємців у відповідній програмі буде цілком доречним.

Наголосила Віолета Лабазюк і про необхідність продовження реалізації на Хмельниччині програми “Питна вода”. Термін дії попередньої якраз завершився минулого року, а відсутність питної води у сільській місцевості залишається особливо болючим питанням для жителів області, особливо в сільській місцевості, де лише третина мешканців сіл забезпечені централізованим водопостачанням.

В облдержадміністрації запевнили, що проект нової програми якраз в процесі розробки.

 

попередня статтяВолодимир Гончарук провів прийом громадян з особистих питань
наступна статтяСтартував перший етап соціального проекту «#школа без булінгу»