Стартував Перший Хмельницький кінофестиваль

Протягом трьох днів, з 10 по 12 вересня на Хмельниччині пройде Перший Хмельницький кінофестиваль.

10 вересня у Старій фортеці Кам´янця-Подільського відбулося відкриття мистецької події, в якій взяла участь і голова обласної ради Віолета Лабазюк.

В урочистому відкритті також взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, народні депутати України, депутати обласної ради, представники Міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства України з питань кіно.

Метою Хмельницького кінофестивалю є популяризація українського кіно, підтримка молодих діячів у сфері кінематографії та розвитку кіноіндустрії в Україні.

Основні заходи відбуватимуться у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому, а конкурсні фільми транслюватимуть у чотирьох містах області – Красилові, Кам´янці-Подільському, Хмельницькому та Шепетівці.

У рамках фестивалю жителям Хмельниччини покажуть 30 українських фільмів до 30-річчя Незалежності України. З них 29 будуть номінуватимуться у конкурсній програмі, ще одну роботу презентують поза конкурсом.

Оцінюватимуть роботи члени професійного журі, серед яких Народний артист України Остап Ступка, член Європейської кіноакадемії, кінопродюсер, голова підкомітету у сфері кінематографа та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю та Української кіноакадемії Анна Мачух, членкиня Ради з державної підтримки кінематографії, експертка з кіномаркетингу Поліна Толмачова, кінорежисер Денис Тарасов та кінопродюсер Тарас Босак.

Усі покази будуть безкоштовними. Крім показу фільмів, протягом Хмельницького кінофестивалю заплановані зустрічі з діячами української кіноіндустрії, відбуватимуться воркшопи від режисерів, продюсерів, акторів та сценаристів, панельні дискусії та презентації.

На  Хмельницький кінофестиваль було подано 170 фільмів, з яких було обрано для показу 30 робіт.

попередня статтяАнатолій Побережний – переможець конкурсу на посаду директора КНП “Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики”
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з нагоди Дня селища Віньківці