Страхові експерти з охорони праці виконують свої обов’язки під час воєнного стану

Одним із основних завдань Фонду соціального страхування України та його робочих органів відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV є здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.

Страхові експерти з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області та його відділень беруть участь у роботі комісій із розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Процес розслідування нещасних випадків є одним із дієвих та ефективних заходів профілактики виробничого травматизму. Адже метою роботи комісій є визначення конкретних причин, що призвели до нещасного випадку, профзахворювання та напрацювання заходів щодо попередження їх у подальшому.

Протягом першого півріччя поточного року на підприємствах, установах та організаціях області зареєстровано 116 нещасних випадків, за результатами розслідування яких складено акти за формою Н1/П (пов’язані з виробництвом), в яких потерпіло 116 застрахованих осіб, у т. ч. смертельно травмовано – 3.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський зазначає, що комісії із розслідування, до яких входять страхові експерти з охорони праці управління та його відділень, продовжують роботу навіть під час воєнного стану. Відділення управління призначають та виплачують за рахунок коштів Фонду соціального страхування України для потерпілих страхові виплати і медико-соціальну допомогу, зокрема, щомісячну компенсацію втраченого заробітку, одноразові допомоги, лікарняні тощо. Також в Україні страхові виплати та медико-соціальну допомогу отримують працівники, що травмуються на роботі внаслідок бойових дій, та їх родини. У Хмельницькій області за час повномасштабного вторгнення таких потерпілих, на щастя, не має.

Аби адаптувати процедуру розслідування до умов війни, було напрацьовано зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337.

Проєкт змін до порядку розслідувань містить норми, які дозволять провести і завершити розслідування в умовах тих обмежень і складнощів, які спричиняє війна. Проведення розслідувань є важливим не лише з процедурних причин, від нього залежать виплати і допомоги – як для самих постраждалих, так і для їх рідних в разі смерті працівника. Тож важливо їх проводити і робити це оперативно. Наприклад, передбачається можливість зібрати комісію без залучення роботодавця та його представників, якщо вони не можуть брати участь у розслідуванні.

Фонд соціального страхування України наголошує на потребі чіткого і безумовного дотримання інструкцій з охорони праці, слідування в укриття в разі повітряних тривог і інформування про них на підприємствах, розробленні та впровадженні алгоритмів дій працівників у випадку небезпеки.

За матеріалами управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

попередня статтяХмельницька гуманітарно-педагогічна академія: сплав досвіду та вимог сучасності
наступна статтяБізнес отримав доступних кредитів на 138 млрд гривень