«Синдром відкладеного життя»

«Синдром відкладеного життя» – така назва книги Михайла Цимбалюка, презентація якої відбулася в Хмельницькому обласному літературному музеї. Відкладеного – бо в наше життя ввірвалася жорстока навала повномасштабної війни. Відкладеного – до Перемоги над віковічним ворогом України – московією. І письменник Михайло Цимбалюк – один із тих, хто в лавах Збройних сил України тримає оборону рубежів України. Нині він – бойовий медик. А короткочасна відпустка додому збіглася з виходом у світ його десятої книги – збірки нарисів, замальовок, які написалися саме на фронтових дорогах і постоях, народилися від безпосередніх вражень від зустрічей з людьми і явищами в реаліях війни.

Ведуча цього заходу – заступник директора музею Людмила Данилюк розповіла присутнім на презентації десятикласникам Хмельницького ліцею № 7 про творчий доробок Михайла Цимбалюка, познайомила з виставкою його попередніх книг. Директор музею письменник Василь Горбатюк зупинився на темі сучасної війни у творчості майстрів слова Подільського краю (Олена Іськова-Миклащук, Оксана Радушинська, Лідія Ярохно, Ольга Ткач, Людмила Весела, Ольга Остапчук, Любов Сердунич, Анатолій Ненцінський, Петро Маліш та інші), зазначив, що, як і Михайло Цимбалюк, у лавах ЗСУ нині перебувають члени обласної організації Національної спілки письменників України Ростислав Балема, Артур Закордонець, Юрій Сорока, Микола Величко.

Письменник Віталій Міхалевський допомагав автору книги готувати тексти до друку, укладати видання. Про добровільно прийняті на себе обов’язки технічного редактора збірки він оповів присутнім.

Михайло Цимбалюк не приховував свого хвилювання від того, як юна аудиторія сприйме його слово про війну – слово прозове й поетичне, бо віршам теж знайшлося місце між замальовками й нарисами. Для нього важливо, щоб сьогоднішні школярі усвідомили значущість нашого часу в історії боротьби українського народу за свою свободу, за вільну, незалежну державу. «Ми відклали свої особисті справи, своє повсякденне життя на потім, щоб стати на захист Вітчизни. А вам, молодим, уже вести нашу країну далі в майбуття, розвивати здобутки Перемоги над ворогом», – підкреслив письменник-воїн.

Нова книга Михайла Цимбалюка займе своє місце в експозиції літературного музею – серед видань українських письменників, присвячених боротьбі українського народу проти московських окупантів.

За матеріалами Хмельницького обласного літературного музею

попередня статтяВідбулося спільне засідання двох постійних комісій обласної ради
наступна статтяВіолета Лабазюк привітала жителів Віровітицько-Подравської жупанії (Хорватія) з нагоди 30-річчя регіону