Третій грантовий бібліосезон успішно стартував

Бути корисним для громади, трансформувати діяльність з урахуванням потреб сьогодення та довготривалих перспектив – ось вимоги до сучасних закладів, які надають послуги у різних галузях.

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка позиціонує себе саме як установа нового типу, що працює задля забезпечення якісного обслуговування усіх категорій користувачів. Одним із важливих етапів на цьому шляху є  багаторічна робота книгозбірні у напрямку “Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей”, який спрямований на впровадження державної політики у сфері соціалізації осіб з інвалідністю та виховання нового покоління українців, для якого інклюзія має стати частиною світогляду.

Три роки поспіль бібліотека є учасником грантових конкурсів від Українського культурного фонду за програмою “Інклюзивне мистецтво”. Два проєкти успішно втілені і викликали неабиякий суспільний резонанс не тільки на Хмельниччині, а й у бібліотечній та освітній сферах країни.

Цього року ХОДБ розпочинає реалізацію нового проєкту за підтримки УКФ “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”. Учасники проєкту матимуть можливість задовільнити свої потреби щодо проведення дозвілля, визначення можливих орієнтирів самореалізації, розвитку внутрішньої активності та здібностей з урахуванням досвіду, історій успіху відомих у регіоні митців і професіоналів, у тому числі людей з інвалідністю. Простір “FreeDreams” складатимуть два майданчики − “Територія ідей” та “Лабораторія успіху”. На першому відбуватимуться цікаві івенти, зустрічі, обговорення, виставки, ігри та квести. У другому учасники цільової групи зможуть набути практичних навичок у тій чи іншій діяльності під час майстер-класів, тренінгів, креативних занять, воркшопів від митців та професіоналів, з якими познайомилися на першому майданчику.

Успішно пройшовши конкурсний відбір і переговорні процедури, бібліотека уклала договір про реалізацію проєкту з Українським культурним фондом та отримала перший транш. Команда проєкту визначила основні завдання і пріоритети на цьому етапі впровадження ідеї. Попереду цікавий та відповідальний процес облаштування простору. А вже у вересні можливість мріяти вільніше отримають усі учасники проєкту та відвідувачі простору “FreeDreams”.

 

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка

попередня стаття«Новий сайт громади: навіщо і як» : 5 серпня розпочинаються вебінари для представників органів місцевого самоврядування
наступна статтяДепутати вивчають перспективи подальшого функціонування окремих освітніх закладів області