Тривають перевірки комунальних закладів обласної ради

Ще на початку своєї каденції голова обласної ради  Віолета Лабазюк  ініціювала ряд аудиторських перевірок комунальних закладів. На сьогодні в області функціонує 104 заклади, управління якими здійснює обласна рада.  Починаючи з грудня минулого року уже проінспектовано більшу частину закладів.

Впродовж тижня, за дорученням Віолети Лабазюк уповноваженими особами здійснено моніторингові виїзди до Виноградівського психоневрологічного  інтернату,  Антонінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Антонінської аптеки №21, Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

У Виноградівці під час моніторингових заходів у психоневрологічному інтернаті було встановлено ряд порушень в організації діяльності закладу. Зокрема,  складський облік по товарах харчової групи ведеться неналежним чином, неправильно відображається в обліку видача товарно-матеріальних цінностей, що призводить до лишків чи нестачі, один і той же товар обліковується  в декількох журналах. Є питання і до складення та затвердження меню. Незрозуміло, з яких причин наприкінці травня придбано 28 кг цукерок, що досі не видаються до споживання, а термін придатності їх закінчується уже 11 вересня цього року. Є ще багато проблемних питань, над якими треба працювати і не лише по вказаному інтернату.  За результатами перевірки до керівника будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу.

Ще на початку червня під час візиту до  Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів першого заступника голови ради Володимира Гончарука було виявлено значні порушення, в тому числі -недотримання санітарно-гігієнічних вимог (допуск до роботи працівника харчоблоку без медичної книжки; розміщення фарб, розчинників, машинного масла у харчоблоці, порушення карантинних норм). За результатами перевірки до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани вже притягнуто керівника будинку-інтернату Павла Підлісного.

На даний час перевірки тривають, адже до обласної ради продовжують надходити повідомлення від працівників закладу та пересічних громадян щодо можливих порушень з боку керівника. Цілком можливо, що крім дисциплінарного впливу, матеріали будуть спрямовані до правоохоронних органів.

         На сьогодні у Солобковецькому будинку-інтернаті проживає 40 підопічних. У приміщеннях, які не відповідають вимогам та нормам, розпочато ремонтно-будівельні роботи. За результатами електронного аукціону роботи будуть проведені більш як на 3 мільйони гривень коштів обласного бюджету.

         Всебічну підтримку закладу пообіцяв сільський голова Солобковецької територіальної громади Сергій Когут. Адже для майже п’ятитисячної громади досить важливою складовою розвитку є наявність на території закладу,  який забезпечує робочими місцями населення і коштами – місцевий бюджет.

         Під час моніторингового виїзду в Антоніни було проведено зустріч з керівником спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату обласної ради. Директор закладу Ігор Кондратюк власними силами проводить поточні ремонти навчального закладу, закуплено нове необхідне обладнання на харчоблок. Як наслідок професійного керівництва – школа уже на 80% готова до навчального року.

         Антонінська аптека №21 – госпрозрахункове підприємство. Тому для обласної ради головне, аби керівник був хорошим менеджером. З директором аптеки Вірою Ленюк було обговорено шляхи отримання більших прибутків,  основні аспекти взаємодії з медичними закладами області, в тому числі і комунальної форми власності, отримання додаткових надходжень від здачі в оренду комунального майна.

         За словами Віолети Лабазюк, ініційовані перевірки комунальних закладів – це перш за все спосіб закликати керівників працювати чесно та прозоро.

         “Підопічні, діти, які перебувають у закладах комунальної власності обласної ради, повинні мати комфортні умови  та якісне збалансоване харчування. А обов’язок керівників – підтримувати в належному стані приміщення,” – зазначила голова обласної ради.

Виноградівський психоневрологічнй інтернат

Солобковецький будинок-інтернат для громадян похилого віку  та інвалідів

Антонінська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат обласної ради

Антонінська аптека №21

попередня статтяВідбулися урочистості з нагоди шостої річниці створення Національної поліції України
наступна стаття1300 точок доступу до адміністративних послуг створено в Україні за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою»