У центрі уваги науковців – публічне управління в Україні

Сьогодні на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася третя Міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління в Україні: виклики сьогодення та глобальні імперативи».

У роботі конференції взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук. У режимі офлайн і онлайн до наукового зібрання долучилися представники міської влади, керівництво і педагоги університету та науковці з вищих навчальних закладів зі всієї України.

Як було зазначено на заході, невизначеність, з якою функціонує Україна, викликана спочатку світовою пандемією, а згодом – військовою агресією, поставила перед нашою державою безліч різноманітних питань, пов’язаних з ризиками, що потребують вирішення актуальних завдань в усіх сферах життєдіяльності. Не є виключенням і публічне управління, яке є локомотивом тих змін, які сьогодні потрібні нашій країні. Підкріплюється це й тим, що під час повномасштабної російсько-української війни Україна має унікальну можливість отримати статус члена Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.

У своєму вітальному слові перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук зазначив, що дійсно Україна має особливий шанс стати частиною цивілізаційного простору, який вимагає від нашої держави певних дій і зобов’язань, а без трансформації всередині нашого суспільства це неможливо.

«Якщо говорити про глобальні масштаби публічного управління в Україні та про його зміни, то маємо зрозуміти для чого у 2014 році розпочалася і триває російсько-українська війна. Це війна – за належність України до певного цивілізаційного простору. Західна модель освіти вимагає певних вимог, які включають повне знання англійської мови, безальтернативне і безапеляційне відношення до корупції, яку треба викорінювати у середині суспільства. У контексті публічного управління, то ваш університет та подібні вищі навчальні заклади повинні виховувати нове покоління управлінців, які насправді відповідатимуть зазначеним вище цивілізаційним вимогам. Адже сучасний світ постійно змінюється, відбуваються нові технологічні революції, зявляються нові економічні, соціальні та політичні виклики», – сказав Володимир Володимирович.

На завершення свого виступу посадовець висловив сподівання, що конференція буде продуктивною щодо виховання нового покоління публічних службовців, які б повністю відповідали вимогам часу, розуміли куди направляється світ і як в цьому динамічному світі має рухатися Українська держава, аби стати в один ряд з розвиненими країнами світу.

Учасники конференції обговорили такі тематичні напрямки:

  • реформування сфери публічного управління: вітчизняний та міжнародний досвід;
  • розвиток публічної служби в сучасних умовах державотворення;
  • економіко-правові аспекти публічного управління;
  • публічне управління у сфері національної безпеки;
  • інформаційні технології у публічному управлінні;
  • європейська та євроатлантична інтеграція;
  • інструменти впровадження гендерної рівності в органах публічного управління.

У резолюції конференції будуть відображені напрацьовані на науковому майданчику пропозиції та рекомендації, а також видано електронний збірник матеріалів, який стане основою для подальших навчальних планів для здобувачів вищої освіти.

попередня статтяВіолета Лабазюк вручила спортивну форму ліцеїстам-прикордонникам
наступна статтяЛюди з інвалідністю в Україні отримають додаткові виплати