У Кам´янці-Подільському відкрито відділення обласного кардіологічного диспансеру

Сьогодні відбулася вагома подія для мешканців міста Кам´янця-Подільського – урочисте відкриття на базі міської лікарні відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

В урочистій події взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру, головний кардіохірург краю Андрій Кланца, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова, Академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Василь Лазоришинець, народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, лікарі-кардіологи, медичні працівники.

Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова Василь Лазоришинець зауважив, що відкриття кардіохірургічного відділення є надзвичайною подією для міста, оскільки невідкладна допомога при серцево-судинних захворюваннях наближається до населення. Починаючи з 1990 року завдяки Асоціації кардіохірургії і Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова проводиться робота зі створення і функціонування таких центрів в кожному регіоні України. На сьогодні це – 49 кардіохірургічний центр в Україні, в 32-х із яких виконуються операції на відкритому серці.  Обласна програма боротьби з серцево-судинними захворюваннями є однією із найпрогресивніших. Якщо при інфаркті міокарда смертність в Україні складає 14%, то в Хмельницькій області – 7%, коли в Києві – 19% при наявності більш ніж п’яти кардіохірургічних центрів. На Хмельниччині завдяки зусиллям головного кардіохірурга Андрія Кланци таке відділення на базі обласної лікарні з’явилося ще у 2004 році, де сьогодні на високому рівні виконується весь спектр оперативних втручань при захворюваннях серця та магістральних судин.

За словами, Василя Лазоришинця, в Україні, на жаль майже 70 відсотків населення помирає від серцево-судинних захворювань, а це щороку 400-410 тисяч українців. Тому програма боротьби з серцево-судинними захворюваннями, яка втілюється в Хмельницькій області, є найпрогресивнішою.

Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова Василь Лазоришинець висловив слова подяки обласній раді, Департаменту охорони здоров´я облдержадміністрації, головному кардіохірургу Андрію Кланці за сприяння у створенні відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, одночасно запевнивши у всебічній науковій і практичній підтримці з боку інституту.

«Завдяки спільному розумінню обласної та міської влади відкриття відділення обласного кардіодиспансеру – комунального закладу обласної ради – дасть можливість покращити надання медичних послуг населенню Кам´янця-Подільського, саме  у наданні всього спектру невідкладних кардіологічних процедур при серцево-судинних захворюваннях – коронарографії, стентування, оклюдери, імплантація кардіостимуляторів та інші втручання на серці та судинах. А це, у перспективі, здійснення до однієї тисячі оперативних втручань щороку», – зазначив голова обласної ради Михайло Загородний.

Окрім того, за словами посадовця в полі зору проведення масштабної реконструкції будівель обласного кардіологічного диспансеру для створення обласного центру кардіології та кардіохірургії. За 2017-2018 роки на ремонтні роботи вже освоєно понад 20 млн. грн обласного бюджету. Цьогоріч при внесенні змін до обласного бюджету на проведення реконструкції будівель обласного кардіодиспансеру виділено більше 700 тис.грн для забезпечення співфінансування коштів державного бюджету.

Як зазначив головний лікар обласного кардіологічного диспансеру, головний кардіохірург краю Андрій Кланца, завершення першої черги реконструкції планується в 3 кварталі 2019 року – саме реперфузійне відділення, решта відділень – другою чергою завершиться у 2021 році. Розпочати роботу реконструйованого кардіоцентру заплановано вже цього року, чим забезпечити, в першу чергу, лікування пацієнтів з гострими коронарними синдромами зі всієї області.