У Кам’янці-Подільському встановили меморіальну дошку захиснику Донецького аеропорту

Сьогодні у Кам’янці-Подільському відкрили меморіальну дошку захиснику Донецького аеропорту, Герою України (посмертно) Ігорю Брановицькому. Меморіальний знак встановили на  фасаді будинку військової частини на вулиці Гагаріна, 54.

Захід відбувся за участю військових, представників міської, районної та обласної влади, громадськості та мешканців міста.

Символічно, що після відкриття меморіальної дошки Героєві в Києві на будівлі технікуму, де він навчався, пам’ятний знак з’явився і в Кам’янці-Подільському. Адже саме з міста Кам’янця-Подільського він розпочав свою військову службу, присягнувши на вірність українському народу. Згодом військовий служив у складі українського миротворчого контингенту ООН в Анголі. Був активним учасником Революції Гідності, а з жовтня 2014 року перебував у зоні АТО. Під час оборони Донецького аеропорту витягнув на собі двох поранених, був взятий у полон. Аби вберегти своїх побратимів, заявив, що саме він кулеметник підрозділу. За що, як вказують свідчення, був жорстоко закатований. У березні 2015 року ідентифікований серед загиблих, яких вивезли з Донецька.

На захід прийшли також близькі та знайомі Ігоря Брановицького, зокрема мати Героя України Ніна Костянтинівна, яка подякувала присутнім за пам’ять про сина. Подвиг бійця згадували цього дня заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк, начальник Кам’янець-Подільського гарнізону Володимир Родіков, секретар міської ради Дмитро Васильянов та член правління ГО «Фортеця» Юрій Прав.

Наприкінці заходу низку військовослужбовців було нагороджено почесними відзнаками за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету.

Ігор Брановицький – кулеметник 90-го окремого десантного штурмового батальйону «Житомир» 81-ї десантно-штурмової бригади. За виняткову особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеню», нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Народний Герой України» (посмертно). На його честь названо також одну з вулиць Києва.

попередня статтяБоксерський клуб «Авангард» відсвяткував своє 60-річчя
наступна статтяНа Чемеровеччині урочисто відкрили новозбудований зерновий елеватор