У Хмельницькому вшанували пам’ять воїнів-визволителів та учасників підпільно-партизанського руху

22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам’яті…».

Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

Хвилиною мовчання у Хмельницькому вшанували пам’ять воїнів-визволителів та учасників підпільно-партизанського руху перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник керівника апарату облдержадміністрації Андрій Дикий, керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, ветерани війни та праці, представники політичних партій, громадських організацій, громадськість міста, учнівська та студентська молодь.

Учасники заходу згадали тих, хто у боротьбі з фашизмом загинув на фронтах війни та окупованих територіях, вшанували пам’ять партизанів і підпільників, віддали глибоку шану усім, хто рятуючи рідну землю, став на її захист. Присутні поклали квіти до братської могили військовослужбовців та партизанів, які загинули рятуючи світ від фашизму.

За період фашистської навали загарбники вбили та замучили на території області 222 тисячі громадян, близько 256 тисяч військовополонених, вивезли на каторгу 117 тисяч юнаків та дівчат.

На початку 1944 року на території області діяло 37 партизанських загонів, об’єднаних у 5 партизанських з’єднань, 7 окремих загонів, понад 140 підпільних і диверсійних груп, в яких брали участь близько 17 тисяч осіб. У боях за Батьківщину 18 тисяч уродженців області було відзначено державними нагородами, 74 наших земляки стали Героями Радянського Союзу.
попередня статтяДепутати завершили розгляд проектів рішень чергової сесії
наступна статтяКращих машинобудівників області привітали з професійним святом