У Нетішині відкрито відділення Хмельницького обласного серцево-судинного центру

З метою надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню північної частини області у місті Нетішин сьогодні відбулося відкриття відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №3 комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

У відділенні надаватиметься невідкладна кардіохірургічна допомога, планові медичні послуги, діагностика, консультації, проводитиметься рання реабілітація.

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, народний депутат України Микола Стефанчук, депутати обласної ради Іван Гладуняк і Андрій Козюра, директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій Кланца, Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк, начальник Шепетівської районної військової адміністрації Олексій Глушаков, медичні працівники.

КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради – це єдиний в Хмельницькому госпітальному окрузі заклад, оснащений високотехнологічним лікувально-діагностичним обладнанням. Це дає можливість населенню області отримувати високоспеціалізовану кардіологічну та кардіохірургічну допомогу. Щорічно у стаціонарних відділеннях лікується близько чотирьох тисяч пацієнтів та надається консультативна допомога в середньому ще для 45 тисяч мешканців області, однак потреба у лікуванні та  діагностиці серцево-судинної патології значно більша, особливо на ранніх стадіях захворювань.

Директор обласного серцево-судинного центру, заслужений лікар України, доктор медичних наук, депутат обласної ради  Андрій Кланца зазначив: «Пріоритетним завданням закладу є своєчасна та повноцінна допомога пацієнтам з гострим коронарним синдромом. Наразі організація медичної допомоги хворим на гострий коронарний синдром ґрунтується на сформованій мережі відповідних стаціонарних відділень кардіоцентру.

Саме з метою наближення високоспеціалізованої допомоги до пацієнтів з гострим інфарктом міокарда на віддалених від обласного центру територіях, в межах доступності – 70 км, у 2019 році було створено відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології № 2 на півдні області – у  м. Кам’янець-Подільський, а сьогодні ми відкриваємо аналогічне відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології № 3. Усі стаціонарні відділення КНП «ХОССЦ» працюють у режимі 24/7/365. Це означає, що в межах 60-90 хвилин пацієнт з гострою серцевою проблемою з самих віддалених територій отримає невідкладну допомогу своєчасно. А це сотні тисяч врятованих життів, а також тисячі повернутих до звичного життя людей».

Андрій Кланца зауважив, що цей проєкт вдалося реалізувати спільними зусиллями усіх владних структур регіону, керівництва та співробітників обласного серцево-судинного центру, а також КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин» із залученням фінансового ресурсу обласного, місцевого бюджетів та коштів закладу.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму виступі привітала колектив обласного комунального закладу з початком діяльності відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології у Нетішині та подякувала усім, хто докладав максимум зусиль для його відкриття.

«Сьогоднішня подія є надважливою для закладу, для населення, яке проживає на півночі області. На жаль, через реалії сьогодення, омолоджується вік людей з серцево-судинними захворюваннями. А ще одна нова сучасна локація дасть можливість змінімізувати всі ризики доставки пацієнтів з гострими кардіологічними станами до медичного закладу і своєчасно надати їм необхідну допомогу», – сказала Віолета Олександрівна.

Віолета Лабазюк зазначила, що, незважаючи на усі виклики та непрості умови сьогодення, обласна рада й надалі сприятиме розвитку медичної галузі Хмельниччини. Адже саме на медиків покладається відповідальність за збереження найдорожчого  скарбу – здоров’я.

Окремі слова вдячності голова обласної ради адресувала директору серцево-судинного центру Андрію Кланці, висококваліфікованому фахівцю у галузі кардіохірургії, який своїми досягненнями відомий не лише на Хмельниччині, а й за межами України.

За належну організацію роботи, активну громадянську позицію в умовах воєнного стану, самовіддану працю, вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних  із реалізацією державної політики в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм та з нагоди відкриття відділення Віолета Лабазюк вручила медикам та працівникам КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» та КНП «СМСЧ м. Нетішин» Подяки обласної ради.

Створено зазначене відділення на умовах співфінансування – з обласного бюджету та Нетішинського міського бюджету було виділено по дев’ять мільйонів гривень для придбання мобільної рентгенодіагностичної системи (ангіографа) з блоком безперебійного живлення загальною вартістю 18 мільйонів гривень. Це був старт до створення довгоочікуваного реперфузійного центру.

Сподіваємося, що діяльність новоствореного відділення відкриє нові можливості для своєчасного та якісного надання медичних послуг для мешканців міста атомників та навколишніх населених пунктів.

попередня статтяХмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» – 24 роки
наступна статтяПлюс 12 нових категорій – ще більше бізнесів зможуть стати учасниками програми єВідновлення