У полі зору – раціональне використання майна обласної комунальної власності

У рамках робочої поїздки до Полонської міської територіальної громади голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з депутатами обласної ради Тетяною Зеленко, Олександром Дехтяруком та Русланом Скримським, представниками управління спільної власності територіальних громад виконавчого апарату відвідали Полонський будинок-інтернат для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

Віолета Лабазюк ознайомилася з умовами перебування підопічних та їх харчування. Також голова рада мала можливість переконатися в ефективному використанні керівниками закладів майна комунальної власності, облаштуванні приміщень та територій установ, створенні належних умов проживання мешканців.

За словами директора будинку-інтернату Світлани Олександрівни Гулак, хоч заклад і розрахований на 50 місць, на сьогодні тут проживає 42 людини. Ними опікуються 31 працівник. Будинок-інтернат повністю фінансується з  обласного бюджету. Вартість утримання одного підопічного становить 392 гривні на день.

Як зазначила Світлана Гулак, згідно  з індивідуальними  програмами реабілітації,  інваліди  в будинку-інтернаті  повністю забезпеченні  палицями, новими  інвалідними  візками, та іншими  необхідними засобами  пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною  допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів  охорони  здоров’я.  Проживаючі  в установі  забезпечені раціональним чотириразовим харчуванням (згідно натуральних  добових  норм), медикаментами, протезно-ортопедичними  виробами, засобами пересування, одягом  та  взуттям.

На даний  час   Полонському  будинку-інтернату  належить 3  будівлі – житловий корпус, адміністративне приміщення та хлів. Цьогоріч, згідно з пожежними нормами, було здійснено просочення  дерев’яних конструкцій. Також працівники та підопічні  економно ставляться до споживання електроносііїв.

Кімнати в житловому  корпусі  відповідають  сучасному  інтер’єру.  Тобто, за словами керівництва, для усіх проживаючих і інтернаті створюються умови, наближені до домашніх. Водночас, потребує капітального ремонт адміністративна будівля.

З метою подальшого раціонального використання майна обласної комунальної власності голова обласної ради оглянула майновий комплекс колишньої Яблунівської психіатричної лікарні.

Даний майновий комплекс перебуває на балансі КНП «Хмельницька обласна психіатрично-наркологічна лікарня» і до 1 жовтня поточного року використовувався як відділення з надання психіатричної допомоги. Адже на сьогодні у закладі не перебуває жодного пацієнта. І подальша доля даних приміщень залишається невирішеною.

Для керівництва та депутатського корпусу обласної ради ефективне використання комунального майна залишається основним завданням. І під час таких робочих візитів голова обласної ради акцентує увагу на необхідності дієвого використання матеріально-технічної бази, залучення додаткових надходжень від благодійників та впорядкування орендних відносин.

“У першу чергу ми звертаємо увагу на умови перебування підопічних у наших комунальних закладах. І тут є принциповою моя позиція щодо створення комфортних  домашніх умов для проживання в будинках-інтернатах, -наголошує Віолета Лабазюк. – Водночас, усі майнові комплекси, які знаходяться в управлінні обласною радою, повинні раціонально та ефективно використовуватись”.

попередня статтяВіолета Лабазюк: “Забезпечення якісною освітою дітей залишається основним завданням влади і громади”
наступна статтяКомпенсація ЄСВ за працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця від служби зайнятості