Віолета Лабазюк: “Забезпечення якісною освітою дітей залишається основним завданням влади і громади”

Довгоочікуваною подією стало придбання нового шкільного автобуса для учнів Новоселицького ліцею Полонської міської територіальної громади.

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, депутати обласної ради Тетяна Зеленко, Руслан Скримський, Олександр Дехтярук, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Білик, Полонський міський голова Франц Скримський, народний депутат України Олена Копанчук, керівництво району та громади.

Освітній заклад є опорним у громаді. Наразі у ліцеї навчається майже 340 учнів, а більшість з них доїжджає до закладу із сусідніх населених пунктів громади. Відтепер учні із сіл Дубовий Гай, Радісне, Варварівка, Бражинці, Любомирка, Прислуч та Котелянка зможуть добиратися комфортно до навчального закладу. Це, перш за все, безпека дітей по дорозі до ліцею, спокій батьків і, звичайно, забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного учня, який проживає у сільській місцевості.

«Безпечний і комфортний підвіз до навчального закладу – важлива передумова особистісного розвитку учнів. Саме тому турбота про дітей, про забезпечення їх якісними освітніми послугами – одне із пріоритетних завдань влади та громади. Сьогодні ваша громада отримує ключі від нового шкільного автобуса, який забезпечений всім необхідним для перевезення дітей і буде спрямований на організацію перевезення учнів навколишніх сіл до опорного закладу освіти – Новоселицького ліцею. Сімдесят школярів із семи навколишніх сіл отримають можливість вчасно та комфортно доїжджати до місця свого навчання», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Вартість спеціалізованого шкільного автобуса становить 1 млн 940 тисяч гривень. Транспорт придбано за державною обласною програмою «Шкільний автобус» на умовах співфінансування – коштом державного бюджету на умовах співфінансування 30% з місцевого бюджету Полонської територіальної громади.

Загалом для одинадцяти громад Хмельницької області через систему електронних закупівель “Prozorro” цьогоріч було придбано 14 нових шкільних автобусів. Основна частина транспортних засобів уже передано у відповідні громади  на навчальні заклади, які є опорними та будуть доукомплектовуватися дітьми з навколишніх сіл. Розподіл на школи було здійснено за підтримки депутатів обласної ради. Для обласної ради залишається основним завданням отримання дітьми якісної освіти.

Селищний голова Франц Скримський подякував присутнім за можливість громаді вчергове отримати новий шкільний автобус для потреб закладів освіти.

За його словами, з початку реформи  децентралізації, Полонська міська територіальна громада щороку отримує автобуси для підвезення учнів до навчальних закладів.

Присутні також ознайомилися з матеріально-технічною базою Новоселицького ліцею.

Сьогодні три нових шкільних автобуси також отримала Теофіпольська селищна територіальна громада.

Вручення ключів від транспорту директорам навчальних закладів відбулося за участі керівництва області, територіальної громади, юних вихованців шкіл та педагогів. Ключі від нових автобусів отримали: директор Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Світлана Блащук, директор Теофіпольського НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія Лілія Лаган та директор Поляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валентина Савчук.

Як наголосив Франц Скримський, галузь освіти є для територіальної громади пріоритетною і завдяки належному фінансуванню з бюджетів усіх рівнів у закладах створені гарні умови для перебування дітей та отримання ними якісної освіти.

Прикладом цього є Полонська гімназія №1, яку сьогодні відразу після урочистостей відвідала Віолета Лабазюк на запрошення селищного голови. На даний навчальний заклад з обласного бюджету цьогоріч було спрямовано 2,6 млн грн для здійснення капітального ремонту. За бюджетні кошти було замінено усі вікна на енергозберігаючі, здійснено утеплення та оздоблювальні роботи фасаду. У гімназії навчається 744 дитини, працює 66 вчителів. За словами директора гімназії та голови громади, завдяки підтримці з обласного бюджету, у даному навчальному закладі створено комфортніші умови навчання дітей.

Однак, як стверджує директор закладу, гімназія терміново потребує оновлення спортивного майданчика. І великі сподівання у цьому громада покладає на реалізацію заходів обласної програми «Спортивний майданчик» на 2022-2026 роки, яку було прийнято 15 вересня на шостій сесії обласної ради.  До речі, дану програми сформовано саме за  ініціативи Віолети Лабазюк і передбачає вона будівництво та оснащення мультифункціональних майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, в першу чергу  в сільській місцевості.

Втім, голова обласної ради уже вкотре закликає керівників громад обов’язково готувати проектно-кошторисні документації, аби під час перерозподілу видатків обласного бюджету першочергово спрямувати необхідні кошти на вирішення цих питань.

«Територіальна громада може скористатись прийнятою обласною програмою та за наявності проектно-кошторисної документації на умовах співфінансування у закладі з’явиться сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям та сучасним оснащенням», – зазначила Віолета Лабазюк.

Оглянули сьогодні й міський будинок культури. Кричущою проблемою тут залишається аварійний стан даху. Полонський будинок культури є одним з найбільших в області, концертна зала його розрахована на 750 місць. Кілька років поспіль намагалися ремонтувати дах власними силами, однак на капітальний ремонт фінансового ресурсу місцевого бюджету не вистачає. Тому керівництво громади звернулося до обласної ради щодо виділення 2,5 млн грн на здійснення ремонтних робіт.

Сьогодні робота обласної ради спрямована на підтримку, насамперед, комунальних закладів. Разом з тим, через депутатів обласної ради направляється допомога й на територіальні громади.

«Жителі на місцях повинні відчувати результати співпраці обласної ради та громад», – вважає Віолета Лабазюк.

Новоселицький ліцей Полонський міський будинок культури Полонська гімназія № 1

попередня статтяШановні працівники культури та майстри народного мистецтва!
наступна статтяУ полі зору – раціональне використання майна обласної комунальної власності