УАРОР провела всеукраїнську онлайн – нараду з керівництвом обласних рад

28 квітня заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у робочій  Всеукраїнській онлайн-нараді, яку провела з керівництвом обласних рад Українська асоціація районних та обласних рад (УАРОР).

В ході наради були підняті питання регіонального розвитку та перспектив децентралізації.

Зокрема, координатором мережі РЕГІОНЕТ Олександром Дудкою були ПРОДЕМОНСТРОВАНІ інструменти, що необхідно використовувати для залучення інвестицій та побудов ефективних планів.

Також експерти УАРОР Микола Тітов та Ігор Пілько відзвітували за роботу в урядових та парламентських робочих групах з представлення позиції УАРОР.

У свою чергу, Президент УАРОР Сергій Чернов наголосив, що сьогодні необхідно вненсти низку законодавчих ініціатив щодо подальшого успішного реформування органів місцевого самоврядування на субрегіональному та регіональному рівнях.

Однак Президент УАРОР зазначив, що реформа повинна притримуватись конкретного алгоритму дій, і УАРОР такий запропонувала керівництву держави. Зокрема, мова йде про те, що сьогодні, у першу чергу, мають бути ухвалені зміни до Конституції щодо децентралізації влади. Тільки після цього треба напрацьовувати новий Закон Про місцеве самоврядування, а не навпаки.

Сергій Чернов наголосив, що 11 травня відбудеться засідання Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування при Голові ВРУ, де усі актуальні питання реформи районних та обласних рад будуть підняті.

Крім того, на нараді був підписаний Меморандум про співпрацю та партнерство між Українською асоціацією районних та обласних рад і Всесвітнім торгівельним центром. С поміж іншого, така співпраця націлена на покращення умов для регіонального та місцевого розвитку й інвестиційної діяльності.

Чергова онлайн-нарада з керівниками районних та обласних рад відбудеться у травні.

За матеріалами УАРОР