Україна відзначає День Державного Прапора

Синьо-жовтий стяг для українців – це символ свободи і боротьби за незалежність.  Це символ вільної, сильної, незалежної демократичної України. Державний прапор – найцінніший символ, під яким розгорталась боротьба за наше майбутнє під час Революції Гідності, символ, за який сьогодні найкращі сини і доньки України ведуть боротьбу із ворогом на сході держави.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. До цієї події і прив’язаний Указ Президента України 2004 року «Про День Державного Прапора України».

Сьогодні, з нагоди одного з найвеличніших свят нашої держави – Дня Державного Прапора України на головному майдані Хмельниччини за участі керівництва області та міста, представників підприємств, установ та організацій міста й області, духовенства та представників громадськості, з дотриманням усіх карантинних заходів, відбулася урочиста церемонія підняття Державного прапора.

Право урочисто підняти Державний прапор України було надано старшині Збройних сил України Володимиру Мельнику та ветерану АТО Максиму Кравчуку.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний: «На жаль за роки Незалежності цей Майдан не пам’ятає такого невеликого зібрання, яке через нові виклики ми вимушено сьогодні робимо.  Нові виклики ми маємо протягом шести років боронячи Незалежність нашої держави. І від того на скільки ми, українці будемо єдині духом, єдині фізично і цілісні у своїх справах. діях, помислах – ми точно збудуємо сильну українську державу. Ми не маємо сваритись між собою, ми маємо бути в єдності – духовній і фізичній, ми маємо робити спільні справи для того, аби відстояти незалежність української держави. Випробування продовжуються, незалежність потрібно виборювати постійно. Святкуючи 29-ту річницю відновлення державної Незалежної ми маємо це чітко усвідомлювати і пам’ятати. Я всім вам в День Державного прапора, в переддень Дня Незалежності бажаю миру та злагоди, здоровя та наснаги, успіхів нам у наших спільних справах в імя Незалежності Української держави».

До меморіальної стели загиблим Героям Небесної Сотні та воїнам АТО керівництво області, міста та громадськість поклали квіти. Учасники заходу вшанували пам’ять Героїв нашої держави хвилиною мовчання.