Українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, отримають додаткову підтримку

Для того, аби кожна родина, яка обігріває в зимовий період своє житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, Уряд ухвалив рішення, яке суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива для тих, хто потребує такої підтримки.

Згідно з ухваленим рішенням Уряду, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть для надання пільг: на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т;  длянадання субсидії: на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т.

Також рішення Уряду враховує збільшення ринкових цін на вугілля і деревину, що відбулось за останні роки. Відтак, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання цих видів палива. Це означає, що розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів.

Якщо вашій родині вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, то вам перерахують її розмір автоматично. Але вам необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передання ваших даних міжнародному донору для оплати вам підвищеного розміру підтримки. Згоду можна надати у відповідь на смс-повідомлення, що надійде родинам, які вже отримують субсидії на тверде пічне паливо, або ж через електронний кабінет Пенсійного фонду України, або ж звернувшись до відділення ПФУ.

Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але Ви потребуєте підтримки держави – необхідно звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву.

Звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами , онлайн чи офлайн.

Джерело: Мінсоцполітики

попередня статтяПродовжується співпраця обласної ради та ВБО «Українська Федерація Продовольчих Банків”
наступна статтяВіолета Лабазюк привітала жителів з Днем селища Антоніни