Унікальна печера, яка приваблює туристів зі всього світу, є на Хмельниччині

Атлантида – карстова печера в Україні. Дивовижне місце на схилі річки Збруч в селі Завалля Кам’янця-Подільського району.

Її ще називають «печера гірського короля», відкрита у 1969 році й досі залишається найгарнішою серед печер Поділля. Геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення (від 1975 року).

Потрапивши у печеру, вас однозначно вразить її внутрішній антураж. Атлантида – єдина в Україні печера з чітко вираженою триярусною побудовою. Її поверхи з’єднані за допомогою крутих, майже прямовисних переходів. Печера манить красою кристалів, якими прикрашені зали і гроти підземного світу. Вона вважається другою в Європі за красою гіпсовою печерою.

На стінках, склепіннях і підніжжях печери поширені натічні форми гіпсу різного забарвлення. Трапляються волокнисті кристали завдовжки до 1,5 м, які утворюють білі, жовтуваті, рожеві, прозорі за кольором і різноманітні за формою квіти, зірочки та бурульки. При освітленні вони виграють всіма барвами і створюють казкове враження. У галереях магістрального поверху є товща пухкого наповнювача потужністю до 6 м.

Єдина в межах Поділля печера з чітко вираженою триповерховою будовою. Серйозне вивчення печери розпочалося восени 1979 року. Детальне топографічне знімання провів спелеологічний загін під керівництвом Олександра Борисовича Климчука.

Назва Атлантида народилося відразу – адже це ціле відкриття, а перший зал отримав назву «Радість» – це те почуття, яке супроводжувало всіх при знахідці.

Також печера має такі зали, як: Маків, Золота осінь, Сміху та інші, галереї (Трьох нещасних, Партизанська), гроти та коридори (Чортів хвіст). У печері трапляються рідкісні види кажанів.

Перший поверх представлено високими та широкими галереями, другий – звуженими до 1-1,5 м порожнинами, а третій – двома невеликими ходами заввишки 5 метрів. Деякі зали досягають до 12 метрів.

Час від часу в ній проводять квести та навчально-тренувальні збори з туризму як для дітей, так і для дорослих. Крім того, поціновувачі екстриму можуть замовити індивідуальний підземний тур за попередньою домовленістю.

Цінуймо унікальні туристичні локації Хмельниччини!

попередня стаття5 червня – День працівників водного господарства
наступна статтяВітаємо журналістів з професійним святом!