Уряд надасть фінансову підтримку українцям, які хочуть піти в ІТ

Держава максимально зацікавлена у створенні українських стартапів і готова вкладати в це гроші.

Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 10 червня,  «український фонд стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Програма спрямована на ІТ-підприємців – початківців, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадію створення тестової моделі».

За словами Прем’єр-міністра, ці гроші можна буде направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування. Бюджет програми на рік – 10 млрд грн. Пріоритет надаватиметься експортоорієнтованим компаніям.

У 2021 році кількість ІТ-фахівців в Україні зросла на рекордні 50 тисяч людей, але багато компаній все одно мали дефіцит кадрів. ІТ-спеціалісти в останні роки стали справжнім середнім класом в Україні, а тому держава хоче збільшити увагу до сектору і допомогти тим, хто хоче піти в ІТ.

«Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer, графічний дизайнер або іншої технічної спеціальності, матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу в цій сфері», – відзначив очільник Уряду та додав, що ці грантові програми можуть стати справжнім драйвером зростання для економіки, мотивацією для людей залишатися і працювати в Україні, працювати задля нашої перемоги зараз, а також для розбудови сильної України в майбутньому.

Джерело: Урядовий портал

попередня статтяГуманітарний фронт Хмельниччини продовжує працювати
наступна статтяПрезидент підписав Закон України «Про адміністративну процедуру»