В обласній раді привітали кращих науковців краю

Ось уже шістнадцять років поспіль до Дня науки визначаються переможці обласного конкурсу науково-дослідних робіт. Кращих вчених краю сьогодні у сесійній залі Будинку рад привітали голова обласної ради Віолета Лабазюк, голова конкурсної комісії, депутат обласної ради Світлана Павлишина та голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та Віктор Бурлик.

Обласний конкурс науково-дослідних робіт на Хмельниччині проводиться з 2003 року. За всі ці роки до обласної конкурсної комісії надійшло більше півсотні наукових робіт, у виконанні яких взяло участь понад вісімсот дослідників регіону. Грошовими преміями і дипломами Хмельницької обласної ради були нагороджені майже півсотні науковців.

Цьогоріч учасниками конкурсу були 32 науковці з 10 наукових установ. Всього на конкурс надійшло 15 робіт у п’яти номінаціях.

“Обласна рада намагається заохотити авторів наукових досліджень і розробок нових технологій та їх впровадження у виробництво на підприємствах області і України в цілому. Актуальність проблеми, наукова новизна та практична цінність результатів для області й України – це ті основні критерії, за якими оцінювались науково-дослідні роботи”, – наголосила у своєму вітальному слові Віолета Лабазюк.

Голова обласної ради вручила переможцям та призерам конкурсу спеціальні дипломи та грошові премії.

“Від імені депутатського корпусу дякую вам, а у ваших особах усім, хто своєю науково-дослідницькою працею рухає науковий прогрес нашого краю, за невтомну, подвижницьку і сумлінну працю. Зичу вам мудрості, миру, добра і непохитної віри у щасливе наукове майбутнє України!”, – побажала Віолета Лабазюк науковцям краю.

Цьогоріч обласною радою з обласного бюджету було виділено 88 тисяч гривень для відзначення переможців та призерів конкурсу. Відповідно до положення, як і в попередні роки, перша премія кожної номінації складає десять тисяч гривень, друга – сім, третя – п’ять тисяч гривень. Додатково члени конкурсної комісії вирішили нагородити окремих вчених заохочувальними дипломами обласної ради.

В рамках конкурсу усі роботи були представлені у чотирьох номінаціях: «Прикладні фундаментальні науково-дослідні роботи (технічного профілю)», «Науково-дослідні роботи за тематикою суспільних та гуманітарних наук», «Монографії, підручники і навчальні посібники», «Науково-технічні (експериментальні) розробки молодих вчених».

Оцінювались науково-дослідні роботи за такими критеріями: актуальність проблеми, наукова новизна та обґрунтованість підбору і методів дослідження, наукова цінність і новизна одержаних результатів, практична цінність результатів для області та України, економічний ефект від впровадження, очікуваний економічний ефект для області.

Традиційно переможцями та призерами конкурсу стають науковці та викладачі найбільших вузів області: Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету та Хмельницького університету управління та права імені Л.Юзькова.

Свої побажання та подяку організаторам конкурсу висловили й науковці – кандидат наук з державного управління, директор Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації Микола Баюк, доктор наук з державного управління Хмельницького університету управління та права Інна Шевчук та вчитель хімії Славутського ліцею І-ІІІ ступенів обласної ради Інна Чумак.

На згадку про цю подію усі присутні зробили загальне фото з керівництвом обласної ради.

Цьогоріч підбито підсумки уже ХVІ за рахунком обласного конкурсу науковців. За весь період існування конкурсу до обласної конкурсної комісії надійшло 369 наукових робіт, у виконанні яких взяло участь 900 дослідників Хмельниччини. Грошовими преміями і дипломами Хмельницької обласної ради були нагороджені 475 науковців.

Переможці ХVI обласного конкурсу науково-дослідних робіт в 2021 році

 

попередня статтяУ Хмельницькому відбувся молитовний сніданок, приурочений Дню Героїв
наступна статтяЗ нагоди 100-річчя Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії