З нагоди 100-річчя Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

У рамках відзначення 100-ї річниці з часу заснування Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії у стінах навчального закладу проведено XI Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Духовні витоки Поділля: Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія в історії краю».

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія – один з найстаріших закладів освіти Поділля, що пройшов великий і славний шлях від Вищих педагогічних курсів у 1921 році, переживши війну, кардинальні зміни суспільно-політичного й економічного ладу, безліч реформ системи освіти, реорганізації. І на цьому 100-річному шляху Академія не зрадила своєму високому призначенню – забезпеченню вітчизняної освіти і науки висококваліфікованими кадрами.

Від імені депутатського корпусу і від себе особисто з нагоди 100-річчя навчального закладу учасників конференції, професорсько-викладацький склад, студентів та випускників Академії привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк.

«Академія займає гідну позицію серед вищих шкіл нашого краю, і цей ювілей – ще одна приємна нагода відзначити ваш високий науково-педагогічний професіоналізм, інноваційні підходи до навчання студентів та самовіддану працю,  – сказала у вітальному слові голова обласної ради. – Багато викладачів академії, тисячі її випускників зробили гідний внесок у розвиток української науки та освіти, стали активними творцями духовної та матеріальної культури України. Академія дала путівку у життя понад десяткам тисяч талановитих випускників, серед яких відомі освітяни, науковці, творці мистецтва. Безперечно, за освітою і наукою – майбутнє. Переконана, що колектив закладу продовжуватиме традиції попередників, зберігатимуть і примножуватимуть унікальний науково-педагогічний потенціал і багаторічні здобутки, продовжать надавати студентській молоді освіту вищого ґатунку, адже саме молодь розвиватиме майбутнє нашої держави».

Віолета Лабазюк висловила впевненість, що й надалі Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія залишатиметься провідним закладом вищої освіти не лише у нашому краї, а й України.

Голова ради зазначила, що обласна рада не стоїть осторонь розвитку Академії та постійно допомагає у покращенні матеріально-технічної бази навчального закладу та спрямовує фінансовий ресурс, на його подальший розвиток.

 Посадовець побажала колективу Академії подальшого процвітання та розвитку і вручила Грамоти обласної ради окремим викладачам освітнього закладу.

Від імені ректорату, професорсько-викладацького складу та студентів Академії учасників наукового зібрання привітала ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, депутат обласної ради Інна Шоробура. Інна Михайлівна наголосила, що формат Всеукраїнської науково-практичної конференції присвячений історії, розвитку та численним здобуткам навчального закладу протягом сторіччя. Відзначаючи День науки, зазначила Інна Шоробура, педакадемія пишається науковими здобутками викладачів та студентів, адже зроблено багато для того, щоб зміцнювався науково-педагогічний потенціал Академії, розширювалися можливості міжнародної співпраці із закладами вищої освіти та науковими установами зарубіжжя.

На конференції виступили науковці закладів вищої освіти, освітяни, краєзнавці області та інших регіонів України.

Під час відвідування гуманітарно-педагогічної академії Віолета Лабазюк ознайомилася з матеріально-технічною базою навчального закладу.

попередня статтяВ обласній раді привітали кращих науковців краю
наступна статтяМайбутнє твориться сьогодні