В полі зору обласної влади – соціальний захист ветеранів АТО та ООС

23 липня заступник голови обласної ради Валерій Лесков та заступник голови облдержадміністрації Оксана Ситницька  провели зустріч з представниками громадських організацій учасників АТО (ООС) Хмельниччини. До спілкування також були запрошені представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належать питання захисту прав учасників бойових дій.

Мета подібних зустрічей – із перших уст почути, які проблеми хвилюють учасників АТО (ООС) та спільно віднайти шляхи їх вирішення.

У ході зустрічі фахівці відповідних органів розповіли про ті зобов’язання, які взяли на себе держава та область  перед учасниками АТО, як фінансуються відповідні програми соціального захисту та медичних гарантій, які можливості в рамках таких програм вони отримують. Детально про це розповів начальник управління соціального захисту пільгових категорій громадян та з питань персоналу  Іван Гловацький.

За його словами, в області на обліку органів соціального захисту населення перебуває 44858 ветеранів війни, з них 20828 – учасники бойових дій, 4464 – особи, що отримали інвалідність в ході війни, 14102 – учасники війни, 5464 – члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Із загальної чисельності ветеранів війни на обліку перебувають ветерани з числа учасників операції Об’єднаних сил (АТО), зокрема, 14560 учасників бойових дій, 443 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 43 учасники війни та 369 осіб – членів загиблих (померлих ветеранів війни).

Розповідаючи про реалізацію в області державних програм, спрямованих на покращення становища ветеранів, Іван Іванович зазначив, що одне з питань, яке найбільше хвилює людей, це забезпечення житлом. За його словами, у 2020 році Департамент соціального захисту населення ОДА подав до Мінветеранів пакети документів на 79 сімей, які потребують покращення житлових умов. Перші 18 сімей із цієї сформованої черги уже цього року мають отримати кошти на купівлю власного житла. Для цього урядом було виділено кошти в обсязі 18,6 млн.грн. на відшкодування вартості відповідно 18 квартир. Кошти на 1 квартиру передбачено також для сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність та територіальну цілісність України. Кошти на ще 3 квартири передбачені для учасників Революції Гідності та членів їх сімей. Зараз очікується надходження коштів в область.

Не оминули увагою і питання забезпечення учасників АТО/ООС земельними ділянками. Як поінформував в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Юрій Климко, з 2014 року в Хмельницькій області 20 922 військових отримали дозвіл на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 32 573 га. 13322 з них вже отримали позитивне рішення щодо затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок загальною площею 21 349 га.

Про особливості роботи закладів охорони здоров’я та лікування учасників АТО/ОСС в умовах карантинних заходів, пов’язаних з епідемією коронавірусу, розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Лілія Демчук. Обговорили також і питання подальшої роботи обласного госпіталю ветеранів війни. Його очільниця Оксана Бочкарьова розповіла про діяльність закладу в умовах другого етапу медичної реформи та плани щодо функціонування окремих відділень. Як зазначила пані Оксана, проблеми з фінансування госпіталів ветеранів війни з початком реформи виникли по всій Україні, але завдяки народним депутатам, в тому числі і тим, що представляють Хмельниччину, питання вдалося підняти на державному рівні. Завдяки прийнятим рішенням такі заклади продовжать працювати.