В Україні стартував проект “Реабілітація травм війни”

Повномасштабна війна триває вже кілька місяців, і вона ще не завершилась. Але ми не можемо чекати – маємо діяти, щоб надати кожній людині, яка постраждала від агресії росії, можливість повернутись до повноцінного життя.
Саме це є метою проекту “Реабілітація травм війни в Україні”, який впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Спільні зусилля дозволять прискорити побудову в Україні якісно нової ефективної системи реабілітації, яка буде базуватись на таких принципах, як доказова медицина, мультидисциплінарний підхід та впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).

Для цього буде реалізовано цілий комплекс заходів, головні з яких:

Навчання мультидисциплінарних реабілітаційних команд закладів охорони здоров’я методам надання кваліфікованої допомоги людям після воєнної травми.

Дооснащення реабілітаційним обладнанням восьми пілотних реабілітаційних центрів Україні. Оснащення обладнанням симулятивних кімнат у трьох закладах вищої освіти, які навчають фізичній реабілітації: в УКУ, Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії та в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка.

Створення освітніх онлайн курсів з надання реабілітаційної допомоги та Міжнародної класифікації функціонування, які зможуть пройти фахівці сфери охорони здоров’я по всій країні.

Розробка функцій з реабілітації в електронній системі охорони здоров’я – для того, щоб увесь процес реабілітації був надійно задокументований он-лайн і за прогресом могла спостерігати як реабілітаційна команда, так і сама людина, яка відновлюється.

Розробка пропозицій зміни законодавства, щоб гарантувати доступ до реабілітації для всіх жителів України, в тому числі тих, хто потребує додаткової підтримки.

Це тривала робота, яка розрахована на цілий рік. Проте вона допоможе зробити важливий внесок у поліпшення сфери реабілітації, а отже, і до безбар’єрного суспільства в Україні.

За інформацією Урядового порталу