В Україні запрацював державний портал розшуку дітей

Інформаційна платформа «Діти війни» childrenofwar.gov.ua допомагатиме оперативно збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, щоб якомога швидше їх врятувати. Окрім поширення достовірних статистичних та згодом аналітичних даних, ресурс стане місцем єдиного звʼязку для батьків, свідків злочинів проти дітей та представників правоохоронних органів.

Портал «Діти війни» – єдина інформаційна державна платформа з розшуку дітей дозволяє оперативно подавати звернення у правоохоронні органи: Національну поліцію України, Офіс Генерального прокурора, а також до Національного інформаційного бюро.  Сайтом можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Як зазначають у Міністерстві внутрішніх справ України,  даний ресурс допомагатиме не тільки батькам, але й самим правоохоронцям, адже служитиме важливим інструментом для збору інформації, коли для успіху в порятунку часто важливі не дні, а години.

Усі звернення з порталу будуть реєструватися, перевірятися, передаватися компетентним підрозділам територіальних органів поліції для проведення певних процесуальних дій, будуть відкриватися кримінальні провадження і вноситися до Єдиного реєстру досудових розслідувань, будуть вживатися слідчі і оперативні дії з метою встановлення місцезнаходження дитини, повідомляють у правоохоронному відомстві.

Окрім цього, платформа «Діти війни» створена для того, аби надавати громадянам України актуальну та повну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни росії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.

Так, станом на 1 серпня 2022 року зведені дані правоохоронних органів (Національної поліції, Офісу Генпрокурора), а також Національного інформаційного бюро свідчать про те, що  693 дитини  отримали поранення, 358 – загинули. Крім цього, 203 дитини зникли безвісти і щонайменше 5754 – були нелегально депортовані до росії. Водночас є й позитивні індикатори: правоохоронці розшукали 4039 дітей і ще 47 – повернули з нелегальної депортації.

Щодо останнього, саме зараз Україна налагоджує ефективну схему повернення дітей і воззʼєднання їх зі своїми родинами через міжнародні організації, у яких є мандат на пошукові роботи на тимчасово окупованих територіях України і на території російської федерації. Усі історії засекречені до повного повернення дітей

До підтримки державного порталу розшуку дітей «Діти війни» долучився  Офіс Омбудсмена і запропонував свої консультаційні послуги громадянам, які не зможуть повністю задовольнити або прояснити свій запит на сайті. Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради з прав людини запрацює з понеділка, 8 серпня. Звертайтеся по допомогу за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8, або  за телефоном 0-800-50-17-20.

Влада і правозахисники заохочують громадян України та інших держав, зокрема росії, через портал Діти війни (childrenofwar.gov.ua) подавати  будь-яку інформацію про місцезнаходження депортованих (або загублених) дітей, факти незаконної зміни громадянства та незаконного усиновлення.

Джерело: Урядовий портал