Валентин Соколюк взяв участь у онлайн-нараді

25 серпня заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у робочій онлайн-нараді на тему “Актуальні питання формування та виконання бюджетів обласних рад”, яку провела Українська асоціація обласних та районних рад.

Участь у заході взяли очільники обласних рад та голови профільних комісій обласних рад.

У ході онлайн засідання, яке провів голова Асоціації Сергій Чернов, учасники наради обговорили перспективи законодавчого забезпечення фінансової спроможності обласних рад.

Формування реальних показників місцевих бюджетів, у тому числі обласного на 2022 рік – вкрай важливе питання. Адже уже сьогодні ситуація із формуванням місцевих бюджетів є надзвичайною, відбулися зміни у бюджетному законодавстві, міжбюджетних відносинах.

На думку членів УАРОР, на жаль в процесі децентралізації спостерігається зменшення дохідної частини обласних бюджетів при паралельному збільшенні навантаження на них через передачу видаткових повноважень держави не підтверджених фінансовим ресурсом (наприклад – професійно технічних навчальних закладів). Невирішеним залишається питання функціонування районних рад, визначення кола їх повноважень, а також вирішення інших питань які є вкрай важливими при формуванні обласних бюджетів на 2022 та наступні роки, що, у свою чергу, потребує змін у чинному законодавстві України.

Раніше УАРОР уже зверталася до керівництва держави стосовно недопущення зменшення доходів обласних бюджетів з метою подальшого належного затвердження обласними радами бюджетів спільних проєктів та реалізації соціально-економічних та культурних програм територіальних громад.

попередня статтяДень Незалежності у громадах Хмельниччини
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!