Василь Добровольський – цьогорічний лауреат обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики

Цьогоріч уже вдесяте проводиться конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.  Сьогодні за участю заступника керівника апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулось засідання конкурсного комітету.

За усі роки його проведення лауреатами премії стали 18 журналістів та письменників.

Після детального обговорення конкурсних робіт та обміну думками з приводу їх відповідності вимогам Положення про конкурс цьогорічним лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став власний кореспондент обласної газети “Подільські вісті” Василь Добровольський. “Його публіцистичні матеріали завжди викликають жвавий інтерес у читачів та схвальні відгуки, його нарисами, кореспонденціями на актуальні теми зачитуються, їх чекають. Бо що не рядок у них – то правда життя, реальна дійсність, нехай нерідко і досить сувора, не завжди приємна чиновникам і владолюбцям. Його мета, прагнення –  щоб слово допомагало людям робити життя кращим, щоб нове, передове прокладало собі дорогу, давало позитивні результати”, – так у своїй рецензії на творчий доробок Василя Григоровича  зазначив заслужений журналіст України, почесний професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Мар’ян Красуцький.

До такої високої оцінки долучилися під час засідання конкурсного комітету й інші фахівці в сфері журналістики. Зокрема, голова обласної організації Національної спілки письменників Петро Маліш, представниця Хмельницької міської асоціації «Жінки в засобах масової інформації» Галина Аріон, голова обласної організації Національної спілки журналістів України, голова конкурсного комітету Петро Лічман та інші.

Чимало позитивних відгуків члени конкурсного комітету висловили й на адресу Лариси Маслової за цикл публікацій про земляків-подолян у газеті “Край Кам’янецький”, який вона зібрала в одному виданні під назвою “По вулиці по головній – з оркестром”.

Нагородження цьогорічного лауреата премії відбудеться під час обласних заходів з нагоди Дня журналіста, який відзначається щорічно 6 червня. Лауреат, відповідно до Положення про премію, отримає Диплом та грошову винагороду у розмірі десяти тисяч гривень. Інші учасники конкурсу будуть відзначені Подяками обласної ради.

Довідка

Обласна премія імені Дмитра Прилюка встановлена рішенням Хмельницької обласної ради 18 травня 2011 року з ініціативи обласної організації Національної спілки журналістів України та Деражнянської районної ради.

Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.

Премія присуджується до Дня журналіста України.

Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю.

 На здобуття премії можуть бути висунуті роботи як окремих журналістів, так і творчих колективів не більше п’яти осіб. Право висування творів на конкурс надано місцевим первинним осередкам Хмельницької обласної організації НСЖУ.

Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.

У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.

Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої склав цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук — учні Дмитра Михайловича Прилюка.

            У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».

 У 2016 році обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».

У 2017 році лауреатами премії ім. Дмитра Прилюка стали Станіслава Старостіна (літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини»), Оксана Радушинська (цикл публікацій із зони АТО) та Володимир Шевченко (художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?»).

У 2018 році році лауреатами премії стали Петро Воробей за цикл нарисів, надрукованих у газеті «Подільські вісті» впродовж останніх років та творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого за науково-публіцистичне видання «Просвіти» Поділля в добу Директорії УНР (1918-1920)».

У 2019 році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став письменник Микола Руцький з Нетішина за художньо-документальне видання «Ми у вічі сміялися смерті…».

Минулого року лауреатом премії імені Дмитра Прилюка стала директор (головний редактор) ПП «Трудівник Полісся «Сьогодні», заслужений журналіст України Віра Мальчук зі Славути за цикл публікацій у газеті «Трудівник Полісся”.

попередня статтяРозпочали роботу балансові комісії: звітують комунальні заклади охорони здоров’я
наступна статтяУ Дунаєвецькій громаді працюють над реалізацією мобільного музею-лабораторії для школярів