У Дунаєвецькій громаді працюють над реалізацією мобільного музею-лабораторії для школярів

Агенція регіонального розвитку Хмельницької області у партнерстві з Дунаєвецькою міською територіальною громадою реалізовує проєкт «Мобільний музей-лабораторія для школярів: доступ до якісної освіти в умовах пандемії COVID-19».

У рамках проєкту у Дунаївцях, на базі будинку школяра створюють музей із інтерактивними експонатами, який буде як стаціонарний так і мобільний, із можливістю курсувати по усіх населених пунктах громади. Реалізовується проєкт завдяки підтримці Уряду Швеції та Програми розвитку ООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». У процесі розробки концепції і роботи над створенням музею-лабораторії у громаді пішли далі і вирішили створити повноцінний центр науки. Вже зараз проходить відбір постачальників інтерактивних експонатів і спеціалістів із розробки концепції музею-лабораторії.

А днями представники Агенції та Дунаєвецької громади відвідали Музей науки Малої академії Наук у Києві, щоб налагодити співпрацю і на практиці побачити, як працює заклад. У музеї представлені яскраві інтерактивні експонати, завдяки яким «на пальцях» можна зрозуміти, що таке атоми і як рухається звук, як влаштований людський організм і сонячна система, з чого складаються різноманітні матеріали і звідки з’являються кристали… Можливість таким чином вивчати різні предмети і явища буде і в школярів Хмельниччини.

Як зазначила директорка АРР Катерина Савчук, Київський музей науки готовий до співпраці, готовий розвивати мережу музеїв в Україні і створювати спільноту освітніх центрів для дітей. Візит до Музею науки у Києві був необхідний і для розуміння внутрішньої структури таких закладів, і для того, щоб врахувати усі невидимі, але важливі моменти в організації роботи. «Музей науки — це не про заробляння коштів, а про інвестиції в розвиток освіти для дітей. Ми вдячні колективу музею за відкритість і готовність ділитися досвідом і напрацюваннями. Зараз ми вже маємо розуміння, як будувати наш проєкт в подальшому, як вибудувати освітні проєкти, які додаткові послуги можна впровадити і як загалом організувати роботу такого центру», — каже Катерина Савчук.

Представники Дунаєвецької громади: Марта Чекман, директор Центру позашкілької освіти та Зоряна Байталюк також зазначили, що вражені підходом до дітей, до роботи і простотою подачі наукового матеріалу. «Хочеться зробити у нас, на Дунаєвеччині частину такого ж музею, щоб і наші діти мали можливість у такій формі навчатися і сприямати науку не як щось скучне і незрозуміле, а як цікавий і захоплюючий процес», — ділиться після візиту Марта Чекман. Вона зазначила, що візит до музею дав розуміння, як ефективно розташувати експонати, зонувати зали музею, щоб вони були максимально зручні і продуктивні. Варто зазначити, що центр науки, у структурі якого буде і музей-лабораторія, буде розміщуватися у самому центрі Дунаєвець, в будинку школяра, та буде доступним для усіх бажаючих. У планах авторів проєкту не лише створити музей-лабораторію, а організувати повноцінний центр із майстер-класами, цікавими лекціями для дітей і дорослих, навчанням для педагогів і обміну досвідом із іншими громади Хмельницької області.

За матеріалами Агенції регіонального розвитку Хмельницької області

попередня статтяВасиль Добровольський – цьогорічний лауреат обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики
наступна статтяВсеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентська молодь у науці»