Вебсайт Хмельницької обласної ради посів друге місце у рейтингу прозорості сайтів обласних рад

Громадська організація «Міжнародний центр перспективних досліджень» (МЦПД) провів рейтингове дослідження сайтів 22 обласних рад України. Подібне дослідження Центром проводилося у 2016 році.

Презентація рейтингу «Хмельницька область у рейтингу прозорості та фінансового здоров?я міст та регіонів України» у рамках проекту «Сприяння прозорості та впровадження антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні», який реалізовується МЦПД та словацькою організацією ІНЕКО за фінансової підтримки Slovakiad, відбулася вчора в приміщенні Будинку рад за участі керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Валентини Поліщук,  керівників та працівників структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради, директора Інституту соціальних та економічних реформ (INEKO, Словаччина) Петера Голяша, експерта Transparensy International Словаччина Міхаіла Пішко, експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Олексія Субочева та регіонального координатора Міжнародного центру перспективних досліджень Альони Берези.   За показником прозорості вебсторінка Хмельницької обласної ради посіла друге місце. На першому – Рівненська обласна рада, третє місце – у Вінницької обласної ради. Варто зазначити, що сайт Хмельницької міської ради у цьогорічному аналогічному рейтингу прозорості міст зайняв першу позицію.

Як зазначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олексій Субочев, за показниками рейтингового дослідження у 2019 році 17 з 22 регіонів та 48 з 50  міст покращили свою оцінку порівняно з попередніми показниками прозорості у 2016 році. Середній показник прозорості по регіонах значно збільшився з 45,45% у 2016 році до 62,59% у 2019 році.

Найдинамічніше  покращення  балів  спостерігається  у  Хмельницькій  області  (+14 позицій та +47 процентних пунктів) та Вінницькій області (+14 позицій та +46 процентних пунктів).

У рамках підготовки рейтингу було розроблено 67 показників у 9 основних сферах, які відображають ситуацію щодо транспарентності обласних рад. Найбільш важливими сферами визначено інформаційну політику, складання бюджету, участь громадян, а також професійну етику та конфлікт інтересів. Максимальна оцінка обласної ради з 9 сфер становить 100 балів.

У рейтингу оцінювались 22 обласні ради, за винятком тимчасово окупованих територій. У свою чергу, рейтинг прозорості обласних рад в Україні ґрунтується на даних, отриманих із наступних джерел: відповіді на опитувальник, направлений МЦПД до 22 обласних рад; відповіді на запити на інформацію, направлені МЦПД неофіційно – через третю особу («запит таємного клієнта»). Запити були спрямовані на виявлення реакції обласних рад на запити від пересічних громадян; інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах обласних рад; інформація з профілів обласних рад у соціальній мережі Facebook.

Моніторинг прозорості здійснювався протягом вересня-жовтня 2019 року.

Довідка.

Рейтинг «Прозорість та фінансове здоров’я міст та регіонів в Україні» підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості та впровадження антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних і соціальних реформ (INEKO). Ініціатива фінансується Офіційною Підтримкою Розвитку Словацької Республіки (SlovakAid).

Метою цього проекту є підвищення ефективності державного управління, самоврядування та громадянського суспільства у сфері створення та контролю регіональної політики, управління державними підприємствами, моніторингу бюджетів та інформаційної відкритості муніципалітетів. Це буде досягнуто шляхом передачі ноу-хау від унікальних та високооцінених проектів, реалізованих у Словаччині, та на основі попередніх заходів, що здійснювалися в Україні.

Рейтинг «Прозорість міст та регіонів в Україні» спрямований на підвищення прозорості та на зниження рівня корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, що відповідають антикорупційним потребам українських муніципалітетів та обласних рад. Для цього були зібрані дані щодо 50 міських та 24 обласних рад України, отримані шляхом опитування та аналізу інформації з доступних населенню джерел, та створено інтерактивний портал для відображення результатів.

       

попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяХмельницька обласна рада старшокласників оновила свій склад