Відбулась колегія облдержадміністрації

Стан та розвиток природно-заповідної справи обговорили сьогодні під час засідання колегії  обласної державної адміністрації, яку провів перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступники голови облдержадміністрації. У форматі відеоконференції долучилися сільські, селищні, міські голови територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

На порядок денний було винесено чотири питання: про стан та розвиток природно-заповідної справи в області, про план роботи облдержадміністрації на 2022 рік, про нагородження Почесною відзнакою “За заслуги перед Хмельниччиною” та представлення до нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

За інформацією доповідачів з департаменту природних ресурсів та екології ОДА, Хмельницька область є унікальним оселищем рідкісних видів флори і фауни, більшість з яких охороняються на міжнародному та європейському рівнях і становлять особливу цінність за умов заповідання. У структурі природно-заповідного фонду області нараховується 536 об’єк­тів загальною площею 328663,98 гектара.

Загальнодержавний статус надано 42 об’єктам природно-заповідного фон­ду, статус місцевого значення – 494 об’єктам. До об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення належать: два національних природних парки, 25 заказників (10 ландшафтних, один лісовий, дев’ять ботанічних, п’ять гідрологічних), п’ять пам’яток природи (одна ботанічна, одна гідрологічна, три геологічних), один ботанічний сад, дев’ять парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.

До територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення включено один регіональний ландшафтний парк, 134 заказники, 304 пам’ятки при­роди, 20 заповідних урочищ, один ботанічний сад, один зоологічний парк, шість дендроло­гічних парків та 27 парків-пам’яток садово-паркового мис­тецтва.

Варто відзначити, що відношення площі природно-заповідного фонду до площі Хмельницької області (“показник заповідності”) становить 15,9 відсотка. Для порівняння, середній показник заповідності в Україні становить 7%, у Європі – 18 відсотків.

На території Хмельницької області створено два національних природних парки “Подільські Товтри” та “Мале Полісся”.

Національний природний парк “Подільські Товтри” загальною площею 261316 га, з них 3015 га передано у постійне користування. Парк розташований на території Кам’янець-Подільського району. Спеціальною адміністрацією парку розроблено проєкт організації його території, охорони, відтворення та рекреацій­ного використання природних ресурсів, а також проведено зонування території.

Національний природний парк “Мале Полісся” загальною площею 8762,7 га, з них 2764 га надано в постійне користування та 5998,7 га включено до його складу без вилучення у землекористувачів. Парк розташований на території Шепетівського району.

На території Хмельниччини також розташований регіональний ланд­шафтний парк “Мальованка”, який створено з метою збереження унікальних типів і форм рельєфу, рідкісних та зникаючих видів рослин та тварин, занесе­них до Червоної книги України. Його територія є нетиповою для Хмельницької області, багато в чому вона унікальна для її північного регіону. Цей парк – єдина поліфункціональна природно-заповідна територія в пів­нічній частині Хмельницької області, яка має велике значення для охорони при­роди цього своєрідного краю та збереження його біорізноманіття.

З метою збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони дов­кілля, підтримання екологічного балансу в області винесено в натуру (на місцевість) межі 180 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 32812,3 гектара. На сьогодні на 14 об’єктів природно-заповідного фонду загальною пло­щею 513,2 га розроблено проєкти землеустрою з організації та встановлення меж. Відповідні обмеження внесено до публічної кадастрової карти України, що підтверджено витягами з Державного земельного кадастру.

попередня стаття25 грудня – Різдво Христове за Григоріанським календарем
наступна статтяПатрульна поліція Хмельницького відзначила шосту річницю роботи