Відбулася чергова сесія обласної ради

Голова обласної ради Віолета Лабазюк 15 червня провела пленарне засідання одинадцятої сесії облради.

У засіданні взяли участь 58 депутатів. Обласні обранці розглянули 26 питань порядку денного та прийняли 25 рішень.

На початку пленарного засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про захисників України, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Традиційними  для розгляду на сесії були депутатські запити. Так, депутати своїм рішенням продовжили терміни розгляду 45  депутатських запитів. Іншим рішенням обранці зняли з розгляду 4 депутатських запити.

Також окремим рішенням  під час засідання депутати підтримали нове депутатське звернення депутата Юрія Смаля та більшістю схвалили його як депутатський запит.

Таким чином, на контролі обласної ради – 46 депутатських запитів.

Підтримали депутати призначення п´яти керівників закладів, управління якими здійснює обласна рада. Усі призначені керівники стали переможцями конкурсних комісій на зайняття вакантних посад, які були попередньо проведені в обласній раді. Так, рішенням ради Олександра Костюка призначено директором комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка», Валентина Ланець призначена на посаду директора Бахматовецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, Любов  Соломіна – директором Кушнирівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, Алла Капучак – директором комунального психіатричного закладу «Дунаєвецький психоневрологічний інтернат» та Іван Прокопов – директором комунального психіатричного закладу «Мілівецький психоневрологічний інтернат».

Основна частина питань порядку денного сесії стосувалася врегулювання питань об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Хмельницької області.

Так, зокрема, безоплатно передано із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області по одному автомобілю «Швидкої допомоги» у комунальну власність Заслучненської сільської ради та Теофіпольської селищної ради.

З метою розширення закладів соціального спрямування обласної комунальної власності, рішенням ради надано згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області майна з комунальної власності Староушицької селищної ради.

Прийняли депутати рішення про встановлення дочірньому підприємству приватного акціонерного товариства «Оболонь» «Красилівське» меж зони санітарної охорони ділянки «Прозора» Красилівського родовища питних підземних вод, про погодження клопотань щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок.

Внесли зміни депутати до видів економічної діяльності комунальних підприємств обласної ради – КНП «Хмельницький обласний дерматовенерологічний центр» та Учбового центру житлово-комунального господарства, розширивши таким чином види діяльності даних установ.

Обласна рада своїм рішенням запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Хмельницької області до моменту повного припинення окупації російською федерацією території України.

За це рішення проголосували 56 депутатів з 58 зареєстрованих у сесійній залі під час пленарного засідання одинадцятої сесії.

Рішенням ради рекомендовано Хмельницькій обласній військовій адміністрації створити міжвідомчу робочу групу з проведення систематичної роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Хмельницької області, включивши у її склад представників правоохоронних органів, райдержадміністрацій  та громадськості області.

Також рекомендовано  органам місцевого самоврядування області здійснювати контроль на відповідних територіях громад за дотриманням мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах.

Більшістю голосів депутати схвалили рішення про початок демонтажу пам´ятника  Миколі Островському у місті Шепетівка на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Дане питання жваво обговорювалося депутатами з різних фракцій.

Відповідно до рішення ради комунальний заклад культури «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради, на території якого знаходиться пам´ятник Миколі Островському, має вжити заходів щодо забезпечення проведення демонтажу пам’ятника Миколі Островському до 01 липня 2022 року та організувати його подальше належне збереження.

Більшість депутатського корпусу не підтримала питання про надання державному підприємству «Хмельницьке лісомисливське господарство» у користування мисливських угідь.

Обрали депутати представників громадськості до складу поліцейської комісії Департаменту патрульної поліції в Хмельницькій області, яка утворюється відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання.  Відповідно до частини 3 статті 51 цього Закону передбачено, що до складу поліцейської комісії територіальних органів поліції мають входити два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою. Отож, за результатами рейтингового голосування, до складу комісії було обрано голову ГО «Люстрація та трибунал», депутата обласної ради Юрія Смаля та члена БФ «Волонтери Поділля» Анастасію Шевчук.

У «Різному» депутати Аліна Коваль та Галина Мельник висловили свою позицію щодо консолідації дій суспільства з метою накладення санкцій на російську православну церкву УПЦ МП у зв´язку з підтримкою нею російського агресора.

У пленарному засіданні одинадцятої сесії взяли участь голова обласної військової адміністрації Сергій Гамалій та його заступники, народний депутат України Сергій Мандзій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники місцевих засобів масової інформації.

Більше фото на офіційній сторінцій обласної ради у Facebook

попередня статтяПостійні комісії розглянули проєкти рішень одинадцятої чергової сесії
наступна статтяВіолета Лабазюк взяла участь в загальнонаціональному інформаційному марафоні «Єдині новини»