Відбулася нарада з питань додержання вимог законодавства у сфері екології

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у спільній нараді керівників правоохоронних та інших державних (контролюючих) органів області.

Під час наради було обговорено питання щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.

Керівник прокуратури Олексій Олійник відзначив завдання координаційної наради – удосконалення роботи правоохоронних та інших державних органів, а також узгодження стратегії подальшої спільної роботи з питань захисту довкілля.

Серед нагальних питань керівник обласної прокуратури назвав протидію порушенням у сфері лісокористування, у тому числі на об’єктах природно-заповідного фонду, фактам незаконного видобування корисних копалин, забруднення атмосферного повітря, забезпечення раціонального використання та охорони водних ресурсів.

Актуальною залишається проблема поводження з твердими побутовими відходами, обсяги накопичення яких щорічно зростають.

«Потребує посилення протидія кримінальним правопорушенням у сфері охорони довкілля з ознаками корупції. Особливу увагу варто приділити питанням законності використання бюджетних коштів, виділених на природоохоронні заходи, насамперед при проведенні публічних закупівель. Тому головною метою правоохоронців у цій сфері є  притягнення винних до встановленої законом відповідальності та відшкодування завданих правопорушеннями збитків», – наголосив Олексій Олійник.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму виступі зауважила, що сьогодні в області непроста екологічна ситуація. Зокрема, у територіальних громадах краю стоїть гостра потреба у будівництві очисних споруд та необхідність модернізації існуючих.

Не менш важливим для регіону залишається питання поводження з побутовими твердими відходами.

«Сьогодні в Україні в цілому, і в нашій області зокрема склалася критична ситуація довкола твердих побутових відходів, що спричинено постійним зростанням їх утворення та накопичення, недосконалими практиками поводження з ними. Тому маємо спільно з облдержадміністрацією та правоохоронними органами комплексно допомагати мешканцям територіальних громад навчатися культурі поводження з твердими побутовими відходами, а також утилізації хімічних засобів захисту рослин та тари від них»,– сказала Віолета Лабазюк.

Віолета Олександрівна зазначила, що обласна рада зініціювала втілення на Хмельниччині проєкту у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Вже у червні цього року для представників територіальних громад на базі міста Хмельницький проводитиметься навчання культурі поводження з ТПВ. До проєкту залучатимуться як бізнес-структури, які характеризуються потенційними забруднювачами природного навколишнього середовища, так і великі компанії, які працюють в напрямку правильного поводження з твердими побутовими відходами.

Окрім того, територіальним громадам рекомендовано розробити  відповідні програми щодо поводження з ТПВ у напрямку покрокового планування системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами на основі співробітництва територіальних громад.

Як наголосила Віолета Лабазюк, обласна рада націлена працювати в даному напрямку щодо покращення екологічної ситуації в рамках області та України в цілому та не залишатиметься осторонь проблем захисту та охорони навколишнього природного середовища.

Так, обласною радою на четвертій сесії у квітні цього року з метою поліпшення екологічної ситуації, підвищення рівня екологічної безпеки та організації системи екологічного моніторингу довкілля затверджено програму охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки. Також внесеними змінами до обласного бюджету на 2021 рік передбачено фінансування зазначеної програми в обсязі понад 10,5 млн.грн за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Зокрема, кошти спрямують на проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та тари від них, у тому числі з підготовки та вивезення їх з місць централізованого зберігання  –  6 006,905 тис. грн, на розроблення землевпорядної документації (проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду) із встановлення меж в натуру (на місцевість) територій та об’єктів природно-заповідного фонду (14 об’єктів) – 1 070,0 тис. грн, а також – розширення споруд та впровадження установок по знешкодженню медичних відходів на базі КНП “Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер” в с. Осташки Хмельницького району Хмельницької області – 1224,0 тис. гривень.

Під час обговорення учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для підвищення ефективності роботи на вказаному напрямку.

попередня статтяОлена Брицька – переможець конкурсу на посаду директора комунального закладу культури «Хмельницький обласний краєзнавчий музей»
наступна статтяПерший енергоблок Хмельницької АЕС зупинено для проведення планово-попереджувального ремонту