Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Хмельниччина в умовах війни росії проти України»

Сьогодні, третього березня, на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Хмельниччина в умовах війни росії проти України».

Відкриття наукового заходу пройшло в укритті під звуки сирени повітряної тривоги.

До участі в конференції долучились представники обласної влади, 20 вищих навчальних закладів, громадських організацій, народний депутат України Микола Стефанчук, а  також науковці, краєзнавці, військові та силовики.

На адресу організаторів та учасників заходу надійшли вітання від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України Інни Ящук, голови Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта та інших високопосадовців.

Від імені керівництва обласної ради учасників конференції привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

«Рівно рік триває найважчий період в історії нашої незалежної України.  День 24 лютого 2022 року змінив життя кожного з нас, змінив наші цінності. Найкращі сини та доньки стали на захист нашої України і боронять її незалежність. Ми щодня дякуємо українським воїнам за їхню незламність та мужність, сміливість та стійкість. Цей рік боротьби не лише загартував, а й обєднав націю. Ми навчилися мужності та жертовності. Навчилися цінувати своє рідне, українське. Адже це був не лише рік люті, болю та втрат, а й рік нашого єднання, формування української нації, якою захоплюється світ», – зазначила Тетяна Іванівна.

Посадовець наголосила, що Хмельниччина за цей рік стала потужним логістичним та гуманітарним тилом, тісно співпрацює з усіма місцевими, всеукраїнськими та міжнародними організаціями, регіонами-побратимами, які відстоюють право людей жити у вільній та незалежній країні. Завдяки цій роботі при обласній раді вже майже рік діє два гуманітарних штаби, які працюють 24/7 з метою забезпечення захисників нашої держави та внутрішньо переміщених осіб усім необхідним.

За активну громадянську позицію, патріотизм, сприяння у створенні музею захисників України у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інститут Тетяна Зеленко вручила Подяку обласної ради завідуючому кафедри права та публічного адміністрування ХКТЕІ, доктору наук з державного управління, професору, депутату обласної ради багатьох скликань Віталію Олуйку.

На засіданнях секцій учасники конференції говорили про  людиноненависницьку ідеологію кремля: від самодержавства, комуністичного режиму до рашизму. Також йшла мова про вплив воєнних дій на суспільно-економічне становище Хмельницького регіону та про перспективи розвитку післявоєнного періоду. Проаналізували учасники заходу діяльність установ освіти, культури, медицини краю в умовах війни. Також йшлося про героїзм хмельничан-захисників України, волонтерський рух, підтримку внутрішньо переміщених осіб та допомогу країн Європи і світу як важливий чинник протидії російської агресії.

Після відкриття конференції Тетяна Зеленко разом з іншими учасниками заходу ознайомилася з експозицією музею захисників України, який був створений за методичної та практичної підтримки фахівців Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Експозиція поділена на декілька частин та знайомить відвідувачів з різними етапами нашого державотворення, починаючи з періоду Давньої Русі та закінчуючи сучасними військовими подіями на теренах України. Серед експонатів, зокрема, артефакти війни та Державний прапор з підписом «залізного генерала», головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про враження від побаченого Тетяна Іванівна залишила запис у Книзі відгуків музею.

попередня статтяЗавершили першу фазу пілотного проекту з управління твердими побутовими відходами
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!