Відбулося засідання Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України

Асоціація міст України бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики,  надає консультативну допомогу, опікується підготовкою муніципальних кадрів. Сьогодні Асоціація міст України об’єднує більше тисячі територіальних громад, серед яких села, селища, малі, середні та великі міста України.

До складу Асоціації міст України входить Хмельницьке регіональне відділення, яке є потужною організацією, що довело свою спроможність захищати права та інтереси місцевого самоврядування,  розв’язувати спільні для територіальних громад проблеми, створювати умови для більш ефективного здійснення своїх повноважень.

14 березня під керівництвом Хмельницького міського голови Олександра Симчишина відбулися загальні збори регіонального відділення АМУ, в яких взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, виконавчий директор ВАОМС АМУ Олександр Слобожан, перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Тюрін, міські, селищні та сільські голови територіальних громад краю.

У своєму виступі Віолета Олександрівна наголосила: «Завдяки децентралізації неодноразово пересвідчувалися у спроможності громад брати на себе відповідальність і приймати непрості рішення, швидко реагувати на внутрішні та зовнішні виклики. Війна ще більше підкреслила роль місцевого самоврядування у стійкості країни, у організації опору. Тому в умовах воєнного стану ми не зменшили повноваження місцевого самоврядування, а за окремими напрямками навіть підсилили функції громад. В умовах повномасштабного вторгнення рф потужним економічним тилом залишається аграрний сектор Хмельниччини, який є посильною підтримкою для економіки, військових формувань, внутрішньо переміщених осіб, яких транзитом через наш регіон пройшло майже 390 тисяч осіб, а сьогодні залишається проживати у територіальних громадах області майже 91 тисяча. Разом з тим, маючи певні обмеження у повноваженнях у зв´язку з воєнним станом, обласна рада працює над залученням міжнародної гуманітарної допомоги, яка спрямовується нашим захисникам, закладам обласної комунальної власності, які стали прихистком для внутрішньо переміщених осіб, а також для територіальних громад, які стикнулися з новими викликами і загрозами».

Хмельницьке регіональне відділення АМУ є не лише інструментом лобіювання інтересів місцевого самоврядування Хмельниччини, а й веде активну роботу щодо реформування територіальної організації влади в області, сприяє реалізації реформ.

Додаткові функції, які випали на долю місцевої влади у перші дні війни, стосувалися великого напливу внутрішньо переміщених осіб. Органи місцевого самоврядування організували реєстрацію відповідного статусу, видачу довідок і за допомогою членів громад налагодили процес розміщення людей, які покинули свої оселі.

Під час війни місцеве самоврядування в Україні стало муніципальним фронтом, який навіть у цих страшних умовах вирішує усі питання життєдіяльності громад, надання найнеобхідніших послуг людям.

За умов необхідності розв’язання складних проблем воєнного стану суттєво підвищено ефективність взаємодії між органами державної влади, керівництвом територіальних громад та представниками громадських і волонтерських організацій.

Зокрема налагоджено механізм економічної підтримки Збройних сил України, здійснено успішну релокацію частини бізнесу із зони бойових дій і сусідніх із нею територій у західні регіони, проводиться евакуація цивільного населення.

Це є свідченням ефективності такої самоорганізації суспільства, як місцеве самоврядування. Досвід, набутий Україною за час війни, демонструє беззаперечну перевагу самоорганізації населення перед централізованим управлінням.

Варто зазначити, що головними нашими завданнями були і залишаються об`єднання зусиль рад усіх рівнів, спрямованих на захист прав та інтересів територіальних громад, створення умов для ефективнішого здійснення повноважень місцевого самоврядування. Водночас місцеве самоврядування потребує підтримки з боку держави щодо стримування тарифів на тепло-  та водопостачання, забезпечення громад власними надходженнями від місцевих податків і зборів, встановлення міжнародних норм регулювання містобудівної діяльності, забезпечення прозорості відносин і розподілу повноважень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

         «Ми повинні пам’ятати, що органи місцевого самоврядування є найбільш наближеними до громадян органами влади. Тому, консолідуючи зусилля, ми маємо зробити усе можливе аби захистити наші демократичні цінності, усіляко сприяти нашій Перемозі та розбудувати ще сильнішу та заможнішу Україну та нашу рідну Хмельниччину зокрема. І шлях до успіху цієї справи розпочинається у кожному селі, селищі чи місті, де громади вірять у власні сили, вірять в Україну та хочуть жити достойно», – резюмувала Віолета Лабазюк.

Голова обласної ради подякувала головам територіальних Хмельниччини за потужну роботу в складних умовах сьогодення, за підтримку Збройних сил та людей, які змушені шукати порятунку від окупантів в нашому регіоні.

У рамках засідання було обговорено пропозиції для розвитку місцевого самоврядування, особливості бюджетного процесу 2023 року та про очікування у напрямку надходжень субвенцій, дотацій, ПДФО до місцевих бюджетів, компенсації ризику населенню, яке проживає в зоні спостереження.

Також учасники заходу приділили увагу питанню забезпечення сталого проходження опалювального сезону у громадах та захисту інтересів громад у законодавчому процесі.

Виконавчий директор ВАОМС АМУ Олександр Слобожан поінформував про діяльність Асоціації міст України в умовах воєнного стану та зупинився на ключових проблемах органів місцевого самоврядування, що можуть бути вирішені за сприяння АМУ.

Члени регіонального відділення Асоціації міст України переобрали Олександра Симчишина головою РВ АМУ на новий звітний період. Інтереси Хмельниччини РВ АМУ у складі Правління Асоціації буде й надалі представляти Василь Сидор.

За відстоювання інтересів місцевого самоврядування, допомогу об´єднаним силам Збройних сил України та громадянам з постраждалих  внаслідок воєнних дій громад виконавчий директор ВАОМС АМУ Олександр Слобожан та голова Хмельницького РВ АМУ Олександр Симчишин вручили окремим головам територіальних громад Подяки Асоціації  міст України.

         Довідка.

Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України – це неурядова організація, що є представництвом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», котра зареєстрована у нашій області у 2000 році.

Станом на сьогодні членами Хмельницького РВ АМУ є 45 громад області.

попередня статтяДержава гарантує надання безоплатної реабілітації в лікарнях, законтрактованих НСЗУ
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України важко переоцінити»