Віолета Лабазюк: «Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України важко переоцінити»

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, аби вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Історія свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Адже вияв доброї волі щодо захисту  своєї країни – це не лише патріотичний порив, це небайдужість до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх батьків.

І сьогодні, коли Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність, День українського добровольця набуває особливого значення. Адже відповіддю на цю агресію став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону. Хмельниччина у цьому патріотичному пориві не була винятком. Тисячі наших земляків у перші ж дні вторгнення пішли до територіальних центрів комплектування та поповнили ряди військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Військові добровольчих батальйонів достойно показали себе у боях під час звільнення Харківської та Херсонської областей, протистояли ворогу під Бахмутом. Підрозділи і сьогодні продовжують захищати Україну, перебуваючи в гарячих районах протистоянь.

З нагоди Дня українського добровольця за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк в обласній філармонії відбувся захід на вшанування учасників добровольчого руху.

«Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України під час збройної агресії рф на сході нашої держави важко переоцінити. Українські добровольці стали гордістю українського народу. Від початку повномасштабної війни з російськими окупантами, наші тероборонівці продовжують мужньо нести на собі весь тягар воєнної служби і давати відсіч ворогу. Не заради визнання та матеріальних благ, а за покликом сердець взялися за зброю тисячі українців і стали на захист України, коли над нашою державою нависла смертельна загроза. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам, самопожертві, патріотизму, любові до держави, дітей, батьків, культури, мови вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Щира подяка вам, бійці-добровольці, за мужність, відвагу, патріотизм та незламність бойового духу.  Хай Господь дає вам здоров’я, силу духу та витримку задля головної мети – нашої Перемоги! Слава Збройним силам України! Слава Україні!», – сказала Віолета Лабазюк.

До присутніх на заході добровольців звернувся керівник 106-ї бригади територіальної оборони полковник Валентин Бігус.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто поклав своє життя за Україну, її незалежність та цілісність.

Спільну молитву за полеглих побратимів та мир в державі виголосив єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, архієрей Православної церкви України Павло.

За сумлінне виконання військового обов’язку, самовіддане служіння українському народові, патріотизм, мужність, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий внесок у наближення Перемоги та з нагоди Дня українського добровольця Віолета Лабазюк нагородила 29 військових Подяками обласної ради з врученням нагрудних знаків «За відданість державі та особистий внесок у наближення Перемоги». Всі вони мають величезний бойовий досвід на передовій, власною кров’ю здобувають волю України та відзначені державними нагородами.

Сьогодні наші добровольці своїми героїчними вчинками та самовідданою службою постійно доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя.

Учасники заходу переглянули спеціально підготовлений фільм про мужність та героїзм добровольчого руху.

Академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» подарував героям-добровольцям низку патріотичних пісень.

попередня статтяВідбулося засідання Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України
наступна статтяРинок праці Хмельниччини