Відбулися комітетські слухання щодо молодіжних житлових програм

15 листопада заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь в онлайн-слуханнях на тему: «Реалізація Державної молодіжної житлової програми забезпечення молоді житлом − інвестиція у розвиток молоді в Україні та відновлення України», організованих Комітетом з питань молоді і спорту Верховної Ради України.

Слухання відбулися під керівництвом голови Комітету Андрія Кожем’якіна та за участю народних депутатів України, представників центральних, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ, громадських об’єднань.

Учасники слухань  зазначили, що житлова проблема є однією з найболючіших для молоді нашої держави, оскільки більшість молодих сімей не мають можливості отримати доступ на ринок житла без бюджетної підтримки.

При цьому учасники слухань наголосили, що кількість виділених коштів на будівництво житла з бюджетів усіх рівнів недостатня навіть для часткового вирішення вкрай гострої проблеми забезпечення молоді житлом.

Саме тому було запропоновано запровадити  нові ефективні механізми реалізації програм молодіжного житлового кредитування, серед яких – погашення частки житлового кредиту для молоді, яка служить у Силах безпеки і Силах оборони, працює у сферах економіки, необхідних для сталого розвитку держави, у тому числі агропромисловому комплексі; запровадження економічних і податкових преференцій забудовникам, які співпрацюватимуть у рамках державних житлових програм з будівництва доступного житла для молоді тощо.

У підсумку учасники слухань з  метою сприяння розвитку молодіжного житлового будівництва, розв’язання житлових проблем молоді нашої країни, поліпшення демографічної ситуації та активізації будівельного ринку  надали низку рекомендацій Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Детальніше: Комітет з питань молоді і спорту

 

попередня статтяОголошено грантовий конкурс проєктів для покращення інтеграції ВПО у громадах
наступна статтяВіолета Лабазюк привітала працівників радіо, телебачення та зв’язку з професійним днем