Відкритий онлайн діалог про підготовку кадрів для АЕС

24 лютого на базі Рівненського Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) була організована дискусійна платформа з питань підготовки кадрів для Рівненської та Хмельницької АЕС.

Відкритий діалог проходив за участі генеральних директорів Хмельницької АЕС Андрія Козюри, Рівненської АЕС Павла Павлишина, ректора НУВГП Віктора Мошинського та представників освітнього закладу Віталія Прокопця і Андрія Сафоника, а також народного депутата Олександра Ковальчука.

Розпочинаючи захід, ректор НУВГП Віктор Мошинський зазначив, що залучення керівників атомних станцій до цієї зустрічі – це ще один крок для реалізації спільного з АЕС проекту, кінцева мета якого – підготовка кваліфікованих фахівців для ядерної галузі.

У ході зустрічі керівники атомних електростанцій презентували роботу енергопідприємств, акцентуючи увагу на важливості підготовки висококваліфікованих спеціалістів, соціальних програмах підтримки і збереження кадрового потенціалу галузі, а також обговорили питання розвитку партнерських взаємовідносин, плани та перспективи співпраці.

За словами керівника цього проекту Андрія Сафоника, ще у 2018 році підписано договір про співпрацю НУВГП з ДП «НАЕК «Енергоатом», яким обумовлено проведення конференцій, семінарів, практикумів, переддипломних практик,  запрошення фахівців АЕС для читання лекцій для студентів вишу. Наразі, така діяльність активізувалася, і вже на часі реалізація дуальної освіти, що допоможе наблизити теоретичні знання до безпосереднього їх практичного застосування на виробництві.

«Хмельницька АЕС зацікавлена в підготовці кадрів у НУВГП. Ми налаштовані на тісну співпрацю, вже провели декілька зустрічей з викладачами вишу. Нещодавно на ХАЕС приймали делегацію НУВГП, презентували матеріально – технічну базу навчально – тренувального центру атомної станції, – зазначив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра. – Наша співпраця дозволить студентам проходити практику, безпосереднє навчання на виробництві. Ми зможемо показати обладнання, ознайомити з технологічними процесами, щоб у майбутніх енергетиків було чітке розуміння професії, яку вони здобувають у виші. Тільки така співпраця дасть результат».

Керівник Хмельницької АЕС також наголосив, що енергопідприємство співпрацює і з іншими провідними вишами України, які готують фахівців для ядерної галузі. Прийом персоналу на ХАЕС відбувається за відповідною процедурою, де в першу чергу враховуються знання претендентів на ту, чи іншу посаду. Насамкінець, генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра закликав студентів до наполегливого здобуття фахових знань, які знадобляться у майбутній професії.

Віктор Мошинський, у свою чергу, висловив готовність до змін: «Як університет, який системно працює над якістю освіти, ми не просто готові змінити навчальні плани, а й підходи до підготовки висококваліфікованих фахівців для ядерної галузі», зазначив ректор вишу.

Онлайн діалог роботодавців з навчальним закладом засвідчив обопільну зацікавленість сторін у співпраці, акцентував увагу на потребі підготовки необхідних для атомної галузі спеціалістів, а обмін думками з нагальних проблем підготовки кадрів допоможе наблизити освіту до виробництва.

Джерело: ВРГіЗМІ ВП ХАЕС

попередня статтяЯк попередити прояви булінгу: сьогодні навчали педагогів
наступна статтяНадання допомоги з тимчасової непрацездатності медичним працівникам через ізоляцію від COVID-19