Як попередити прояви булінгу: сьогодні навчали педагогів

У рамках першого етапу реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу», ініційованого головою обласної ради Віолетою Лабазюк, у приміщенні Хмельницького університету управління та права відбувся навчальний тренінг, спрямований на покращення обізнаності педагогів з питань профілактики булінгу в освітньому середовищі.

З метою обговорення питання щодо формування безпечного середовища в закладах освіти та толерантних стосунків у суспільстві, 23 лютого ц.р. відбувся круглий стіл за участю директорів хмельницьких шкіл, працівників поліції, служби у справах дітей та психологів. Усі напрацьовані пропозиції для реалізації у навчальних закладах області буде відображено у переліку заходів обласної програми «Молодь Хмельниччини», зміни до якої вноситимуться черговою сесією обласної ради у березні цього року.

Учасники сьогоднішнього тренінгу – психологи, співробітники ювенальної превенції, служби у справах дітей назвали реалізацію обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу» – проектом не одного дня, а системною тривалою роботою, за результатами якої важливо отримати позитивний результат у напрямку протидії булінгу у навчальних закладах області.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, явище булінгу надзвичайно поширене у сучасній школі, педагоги багато роблять для того, аби запобігати знущанню серед підлітків, але цю проблему іноді замовчують і не обговорюють. За таких умов проблема не усувається, тому є гостра необхідність ретельного вивчення й розробки профілактичних заходів, спрямованих на  вирішення проблеми булінгу, оскільки діти є найнезахищенішою, найуразливішою й майже повністю залежною від дорослих частиною суспільства.

Звертаючись до учасників тренінгу, голова ради сказала: «Маємо спільно працювати над важливою проблемою булінгу, яка має місце у школах. Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням педагогів, психологів та батьків, оскільки жорстоке ставлення до дитини може неминуче призвести до низки руйнівних наслідків у майбутньому. Тому важливо бути відкритими у спілкуванні з дітьми та їх батьками, спільно з психологами, педагогами, представниками правоохоронних органів проводити з ними роз’яснювальну роботу щодо причин незлагодженої та не дружньої поведінки під час навчально-виховного процесу, що призводить до негативних ситуацій. Тому закликаю звернути максимум уваги на виховання підростаючого покоління, аби попередити і зменшити прояви булінгу».

Протягом трьох годин тренінгу учасники розглянули тему булінгу в шкільному середовищі з теоретичних позицій та з позиції практики як актуальну соціально-педагогічну та психологічну проблему, визначивши основні причини та форми прояву булінгу та проаналізувавши основні механізми його розвитку та подальшим визначенням наслідків для всіх учасників цього явища – жертв булінгу, булерів та спостерігачів.

Старт другого етапу реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу» запланований на квітень цього року. У рамках  проекту здійснюватиметься комунікація на тему булінгу зі школярами 5-9 класів Хмельницького, Волочиського, Красилівського та Теофіпольського районів.

До речі, для залучення у реалізації проекту будуть залучені актори популярного серед підлітків телесеріалу «Школа», в якому висвітлюються гострі для сучасних школярів проблеми і питання, зокрема й розкрито і тематику шкільного булінгу, і складні стосунки між дітьми з різних соціальних класів.

До 1 вересня 2021 року планується провести подібні заходи по всій області. 

 

попередня статтяПрезентовано геопортал містобудівного кадастру Хмельниччини
наступна статтяВідкритий онлайн діалог про підготовку кадрів для АЕС