Відзначили кращих працівників культури та майстрів народного мистецтва Хмельниччини

Щорічно 9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Сьогодні в Україні культура та народне мистецтво є одними із вирішальних чинників національного відродження й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів.

Урочистості з нагоди свята відбулися сьогодні в органному залі обласної філармонії.

Перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук від імені голови обласної ради та всього депутатського корпусу привітала присутніх у залі, а в їхній особі усіх працівників культури та майстрів народного мистецтва з професійним святом.

«Працівникам культури та народного мистецтва випала відповідальна та почесна місія – формувати духовність, почуття національної гідності, взаємного порозуміння та злагоди у суспільстві. Ваш самовідданий внесок у розвиток народної творчості, у справу збагачення мистецьких надбань Хмельниччини, у збереження культурної спадщини дарує людям радість спілкування зі світом краси.  Велика когорта аматорів народного мистецтва захоплює нас своєю витонченою майстерністю та неповторними витворами. Все це примножує духовні надбання нашого народу. Усі ваші здобутки – це справжня гордість нашої області, – зазначила Неоніла Андрійчук.

Неоніла Вячеславівна акцентувала, що обласна рада приділяє особливу увагу  розвитку культури, збереженню та відродженню культурної спадщини Хмельниччини.

Так, на утримання діючої мережі обласних установ культури у нинішньому 2018 році спрямовано 121 мільйон 473 тисячі гривень.

За рахунок коштів обласного бюджету у поточному році на 13 мільйонів гривень збільшено видатки на будівництво другого пускового комплексу музичного училища в комплекті з музичною школою.

Майже 5 мільйонів гривень передбачено на продовження робіт з реставрації палацу ХVІ століття у смт Меджибіж Летичівського району, що дозволить покращити позитивний туристичний імідж нашої області.

Протягом останніх років стовідсотково забезпечується фінансування захищених статей видатків.

З метою збереження і розвитку мережі закладів культури і мистецтва області, примноження її матеріально-технічного ресурсу з обласного бюджету на виконання діючої обласної програми розвитку культури і духовності до 2020 року лише у нинішньому році передбачено майже 5,9 мільйона гривень.

На виконання заходів обласної програми збереження об’єктів культурної спадщини Хмельницької області на 2015-2020 роки цьогоріч передбачено кошти у сумі 145 тисяч гривень.

Заходи програм спрямовані на забезпечення реалізації державної пам’яткоохоронної та музейної політики, посилення ролі бібліотек як інформаційних центрів регіонів, збереження та розвиток народних художніх промислів тощо.

Кращих представників галузі за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, українського мистецтва, відродження та примноження традиційної культурної спадщини Хмельниччини Неоніла Андрійчук нагородила Грамотами обласної ради та цінними подарунками.

Кращих працівників галузі культури та народного мистецтва області за значний внесок в розвиток галузі культури також було відзначено та нагороджено Почесними грамотами Міністерства культури України, Грамотами облдержадміністрації та управління культури ОДА.

 

попередня стаття20 років на захисті прав найманих працівників Хмельниччини
наступна статтяПідписано Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією, обласною радою та обласною організацією ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)