Віолета Лабазюк: Для вирішення проблем територіальних громад обласна рада відкрита до діалогу та співпраці

Голова обласної ради Віолета Лабазюк з учасниками зустрічі в Городоцькій міській тергромаді

Тривають зустрічі голови обласної ради Віолети Лабазюк з активом територіальних громад Хмельницької області. Сьогодні, 23 червня, з робочим візитом голова обласної ради побувала у Солобковецькій, Гвардійській сільських та Городоцькій міській територіальних громадах.

Спілкування з активом Солобковецької тергромади

На території кожної з громад спільно з депутатами обласної ради Тетяною Зеленко та Аліною Коваль Віолета Лабазюк розповіла про основні напрямки роботи депутатського корпусу обласної ради, пріоритетні галузі для фінансування з обласного бюджету та досягнуті напрацювання, які уже має більш ніж за за півроку роботи обласна рада нового восьмого скликання.

Під час таких зустрічей місцеві депутати, старости та керівництво громад також озвучили свої проблемні питання. І вони, у більшості сільських громад традиційно подібні: незадовільний стан автомобільних доріг місцевого значення, що сполучають населені пункти громади, висока ступінь зношеності водогонів територіальних громад та постійні пошкодження водопровідних мереж, будівництво мережі очисних споруд, відсутність спортивних майданчиків зі штучним покриттям, недостатність коштів на відшкодування соціальних пільг.

Водночас, обласна рада не залишається осторонь місцевих проблем. Так, за словами Солобковецького сільського голови Сергія Когута, суттєвою допомогою у вирішенні проблем із водопостачанням стало прийняття обласною радою програми “Питна вода Хмельниччини” на 2021 рік. У рамках цієї програми з обласного бюджету виділено понад три з половиною мільйони гривень на завершення будівництва водопровідних мереж у селах Глушківці та Солобківці.

Городоцька міська громада також цьогоріч отримає три мільйони гривень для забезпечення водопостачанням безпосередньо самого міста та села Слобідка-Олексинецька.

Для вирішення питань із водопостачанням потребує підтримки обласного бюджету і село Райківці. За словами Гвардійського сільського голови Івана Возборського, згідно з уже виготовленою проектно-кошторисною документацією щоб завершити будівництво шестикілометрового водогону  потрібно понад три мільйони гривень. Наразі громада таких коштів не має, тому розраховують на підтримку області.

За словами Віолети Лабазюк, за наявності фінансового ресурсу в планах обласної ради – до кінця 2023 року  забезпечити всю область централізованим водопостачанням.

Водночас, голова обласної ради закликає керівників громад активніше використовувати позабюджетний ресурс самих територій. Адже, крім обласного та місцевого бюджету суттєвою підтримкою для розвитку громад стане допомога від підприємств, розташованих тут на місцях.

Таким прикладом позитивної співпраці влади та бізнесу є відкриття надсучасного історико-краєзнавчого музею у місті Городок, який збудований за ініціативи та фінансової підтримки почесного президента компанії “Юрія-фарм”, вихідця з цього містечка.

Після офіційної зустрічі з активом Городоцької міської громади Віолета Лабазюк на запрошення міського голови Неоніли Андрійчук, ознайомилась з експозицією так званого «G-Museum».

На території громади Віолета Лабазюк також відвідала Городоцький районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, який надає своїм вихованцям послуги з психолого-педагогічної, соціальної, фізичної реабілітації, медичного спостереження та трудової адаптації. Наразі триває обговорення реконструкії реабілітаційного центру для дітей з обмеженими можливостями у місті Волочиськ Волочиської територіальної громади.

«Для вирішення проблем територіальних громад обласна рада відкрита до діалогу та співпраці. Головне – ініціатива керівників територіальних громад і бажання працювати. Лише спільними  зусиллями нам вдасться досягти ефективного результату», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.

У робочих планах голови обласної ради завтра відбудуться зустрічі у Лісовогринівецькій та Розсошанській територіальних громадах.

Під час зустрічі у Солобковецькій сільській раді
Голова обласної ради Віолета Лабазюк з учасниками зустрічі у Солобківцях
Обговорення проблемних питань у громадах. Солобковецька ТГ
Голова обласної ради Віолета Лабазюк та учасники зустрічі у Гвардійській громаді
Під час візиту у Городоцький районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
Під час візиту у Городоцький районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
Екскурсія у сучасному історико-краєзнавчому музеї “G-Museum” у м. Городок
попередня статтяПідсумки ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської гри “Сокіл”-“Джура” – “Шепетівська Січ” для старшої вікової групи
наступна статтяХмельницький відвідали учасники Всеукраїнського ветеранського велопробігу «Шануємо пам’ять захисників України»