Віолета Лабазюк: «Головне завдання – формування життєздатних територіальних громад»

20 січня голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала з робочою поїздкою кілька територіальних громад північного регіону Хмельниччини.

У Славутському та Шепетівському центрах первинної медико-санітарної допомоги та Полонській міській багатопрофільній лікарні імені Н.С.Говорун Віолета Лабазюк вручила страхові сертифікати 210 медичним працівникам. На переконання очільниці області, медики, які надають медичну допомогу хворим на коронавірус, мають бути захищені та застраховані, і це сьогодні є пріоритетом. До кінця січня цього року страхові поліси отримають працівники медичних закладів по всій області. У заході взяли участь депутати обласної ради від фракції “За майбутнє” Сергій Іващук та Алла Матвіїв.

Під час поїздки Віолета Лабазюк ознайомилася з діяльністю і матеріально-технічною базою Славутської міської лікарні імені Ф.М. Михайлова та Славутського центру первинної медико-санітарної допомоги, які надають медичні послуги мешканцям міста Славути, Берездівської, Ганнопільської Крупецької та Улашанівської територіальних громад. Зокрема, головний лікар міської лікарні Леонід Радзивілюк поінформував про хід ремонтних робіт у  приймальному відділенні закладу, які здійснюються за Державною програмою «Велике будівництво». Окрім того, для забезпечення розвитку лікарень є потреба у покращенні матеріально-технічної бази інших відділень закладів, а також передбачення фінансового ресурсу на придбання необхідного медичного обладнання.

Ознайомилася очільниця області й з роботою КНП «Полонська міська багатопрофільна лікарня імені Н.С.Говорун». У закладі працює 353 особи, з яких 105 медичних працівників лікують пацієнтів з Covid-19. Основні проблемні питання медичного закладу, які потребують вирішення, це фінансування добудови хірургічного корпусу та утеплення приміщення, придбання діагностичного та стерилізаційного обладнання, оновлення транспортного парку.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що питання охорони здоров’я є надважливим, тому обласною радою приділяється увага покращенню умов праці медичних працівників та забезпеченню гідних умов перебування та лікування пацієнтів.

Під час спілкування з головами Славутської, Берездівської, Ганнопільської Крупецької, Улашанівської, Шепетівської, Грицівської, Ленковецької, Судилківської, Полонської та Понінківської територіальних громад голова облради зауважила, що головною метою роботи в системі місцевого самоврядування має стати формування життєздатних територіальних громад та забезпечення високої якості життя кожного її мешканця.

Основне завдання керівників тергромад, за словами Віолети Олександрівни, це пошук додаткових джерел для наповнення бюджетів, прийняття місцевими радами дієвих рішень щодо вдосконалення управління комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст, а також прогнозування подальшого розвитку своїх територій.

«Як голова обласної ради, готова спільно вирішувати нагальні проблеми територіальних громад, сприяти у виділенні фінансового ресурсу для забезпечення діяльності закладів соціальної сфери», – сказала Віолета Лабазюк.

Віолета Олександрівна поінформувала, що наразі обласною радою проводиться моніторинг регіональних програм та здійснюється аналіз ефективності використання коштів обласного бюджету.

Окрім того, головою облради було анонсовано проведення 28 січня поточного року засідання круглого столу з керівництвом облдержадміністрації та департаментами ОДА – головними розпорядниками коштів щодо виконання регіональних програм, дія яких завершилась у 2020 році. Планується також спільне напрацювання проєкту Програми соціально-економічного розвитку, з урахуванням побажань та пропозицій територіальних громад.

Окрім того, 15 лютого ц.р. спільно з Департаментом агропромислового розвитку ОДА та сільгоспвиробниками області заплановано заслухати звіт про виконання Програми підтримки АПК області та напрацювати конструктивні пропозиції щодо її вдосконалення та перспективності.

«Наше спільне і головне завдання – формування життєздатних територіальних громад. Ми несемо високу відповідальність перед мешканцями області за забезпечення стабільності та нормальної життєдіяльності територіальних громад міст, сіл та селищ. Вектор у нас один – покращення життєдіяльності краю, наближення послуг до людей, забезпечення їх потреб та інтересів», – резюмувала Віолета Лабазюк.

 

попередня статтяСоціальна ініціатива Хмельницької обласної дитячої лікарні та Хмельницького обласного художнього музею для маленьких пацієнтів
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області