Віолета Лабазюк ініціювала проведення фестивалю професій серед учнів профтехосвіти області

Професійно-технічна освіта займає важливе місце у підготовці кадрів для сфери економіки нашої області зокрема та України загалом. Разом з тим, вже досить тривалий час  спостерігається досить негативна тенденція щодо скорочення кількості учнів професійно-технічних навчальних закладів і, як наслідок, – дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів на підприємствах та організаціях.

Сьогодні за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк, а також Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та підтримки благодійного фонду «Ми поруч» на базі вищого професійного училища № 25 (м. Хмельницький) стартував Фестиваль професій «Твій старт в успішне життя» серед учнів профтехосвіти у рамках соціального професійно-орієнтованого проєкту розвитку професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини «Моя професія – мій успіх, моє майбутнє».

У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв, заступник директора департаменту освіти і науки Антоніна Харчук, керівники закладів професійно-технічної освіти області.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, реалізація Фестивалю є важливим соціальним професійним проєктом, аби акцентувати увагу на проведенні профорієнтаційної роботи серед учнів закладів освіти та дорослого населення з популяризації робітничих професій. Адже успішний професійний розвиток та вдалий кар’єрний ріст підростаючого покоління залежить від правильного вибору майбутньої професії.

Саме тому, на переконання Віолети Лабазюк, одним із пріоритетів для обласної влади є підняття престижу робітничих професій, розкриття для молоді позитивних сторін та перспектив робітничої праці, допомога у професійному самовизначенні та в усвідомленому виборі професії, а також поширення інформації про підприємства області та затребувані професії серед якомога ширшої аудиторії потенційних робітників.

Відповідно до даних Міністерства соціальної політики України, сьогодні на ринку праці 56% вакансій – це робітничі професії.

«На ринку праці Хмельниччини, яка є багатогалузевим регіоном з потужним агарним сектором, не вистачає кваліфікованих  робітничих кадрів, фахівців технічних спеціальностей. Ринок праці вже кілька років перенасичений юристами, економістами, соціальними працівниками. Натомість популярності набувають робітничі професії: слюсарі, токарі, теслярі, зварювальники, муляри, кранівники, кухарі, водії. Сьогодні в обласній службі зайнятості нараховують 5 тисяч 642 вакансії, за структурою більшість із них – 63% – робітничі посади. І потреба у таких працівниках щороку зростає», – зазначила  голова обласної ради. Віолета Олександрівна також зауважила, що завдання влади та різних інституцій системи освіти – популяризувати можливості та переваги професійної освіти, сприяти професійному самовизначенню особистості. А проведення професійних змагань серед закладів профтехосвіти області дасть можливість поширювати реальну інформацію про престижність робітничих професій.

Організатори фестивалю запросили взяти участь у  змаганнях кращих учнів закладів профтехосвіти області за дев’ятьма найбільш популярними професіями.

Упродовж п’яти днів  у рамках Фестивалю професій «Твій старт в успішне життя» учасники змагатимуться у різних категоріях професій – на платформах сучасних навчально-практичних центрів закладів професійно-технічної освіти області.

Сьогодні, 2 березня, на базі Хмельницького професійного ліцею відбувся конкурс з професії «Електрогазозварник», а на базі вищого професійного училища № 25 (м. Хмельницький) з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Завтра, 3 березня, відбудеться конкурс з професії «Кравець» на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Наступного дня, 4 березня, у Нетішинському професійному ліцеї відбудеться конкурс з професії «Кухар», а у ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» – конкурс з професії «Автослюсар».

10 березня у ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» відбудеться конкурс з професії «Столяр, будівельник», а у  ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» – конкурс з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». 11 березня відбудеться конкурс з професій «Кондитер» та «Пекар» на базі ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей».

Учасників професійних змагань оцінюватиме кваліфіковане журі, у складі якого представники підприємств, організацій, установ області відповідно до професійної спрямованості.

Після завершення конкурсних днів 12 березня у обласному театрі імені Михайла Старицького буде підбито підсумки професійних змагань та оголошено переможців Фестивалю професій «Твій старт в успішне життя», де переможці та учасники фестивалю будуть відзначені подарунками.

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяСлавутські ліцеїсти здобули призові місця на Всеукраїнському конкурсі винахідників