Віолета Лабазюк: Ми не можемо стояти осторонь нагальних питань, котрі стосуються життя та здоров’я мешканців Хмельниччини

650

Стан забезпечення киснем медичних закладів області сьогодні обговорили члени постійної депутатської комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту.

Вирішення  цієї проблеми останнім часом досить актуальне. Адже і до голови обласної ради Віолети Лабазюк, і до депутатів надходять неодноразові звернення мешканців області, в тому числі і медиків краю  щодо проблем із забезпеченням киснем лікарень, які наразі надають допомогу хворим на СOVID-19.

Олександр  Завроцький, радник голови облдержадміністрації з питань охорони здоров’я, пояснює дану складну ситуацію тим, що весь минулий тиждень Львівгаз,  єдиний постачальник медичного кисню в західному регіоні, призупинив  свою роботу. Щоденно обласний оперативний штаб шукав шляхи альтернативних  поставок із Запоріжжя, Дніпропетровська, Чернівець.

“На жаль, на  сьогодні і на Хмельниччині, і по всій Україні збільшилась кількість хворих, які потребують кисню, тому запит на рідкий кисень – величезний, – наголошує Олександр Завроцький. –  В області зараз є 600 балонів рідкого кисню. Найближчим часом планується поставка ще 400 літрів кисню”.

В Департаменті охорони здоров’я ОДА виходом з ситуації вбачають придбання і встановлення  кисневих станцій  в лікарнях,  які приймають хворих із коронавірусом. Тому депутати під час розгляду проектів рішень четвертої чергової сесії, пленарне засідання якої відбудеться уже 8 квітня, внесли пропозиції щодо передбачення в обласному бюджету на 2021 рік коштів на проектно-кошторисну документацію та будівництво кисневих станцій в закладах, де лікуються хворі на СOVID-19.

Крім того, хвилює обранців і питання проведення вакцинації. Зокрема,  голову обласної ради Віолету Лабазюк хвилює питання наявності запасів препаратів для вакцинування, зокрема для тих мешканців області, хто отримуватиме їх вдруге.

“Ми не можемо стояти осторонь нагальних питань, котрі стосуються життя та здоров’я мешканців Хмельниччини. Тому депутатський корпус зробить все можливе, аби винайти фінансовий ресурс для забезпечення киснем заклади охорони здоров’я області”, – зазначила Віолета Лабазюк. – Саме тому ми зараз маємо консолідувати зусилля усіх рівнів, аби убезпечити населення від можливих негативних наслідків пандемії”.

Отож, остаточне рішення щодо передбачення необхідних коштів для облаштування в обласному госпіталі для ветеранів війни кисневої станції  буде прийнято депутатами на пленарному засіданні 8 квітня.