Віолета Лабазюк: «Наша місія відповідальна – дбати про добробут і розвиток територіальних громад та області в цілому»

Враховуючи велике  значення  місцевого   самоврядування   для розвитку   народовладдя,  демократизації  суспільних  відносин  та зміцнення української державності відповідно до Указу Президента щорічно 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування.

Саме цього дня у сесійній залі Будинку рад відбулося урочисте засідання. Однак, враховуючи карантинні обмеження, представники органів місцевого самоврядування усіх рівнів, депутати обласних та місцевих рад приймали вітання від голови обласної ради Віолети Лабазюк та голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія в онлайн-форматі.

Варто зазначити, що за останні роки структура місцевого самоврядування Хмельниччини зазнала суттєвого переформатування. В області створено три райони, успішно діє 60 територіальних громад, до складу яких входить майже півтори тисячі міст, сіл і селищ області. Саме реформу децентралізації голова обласної ради вважає найуспішнішою у нашій державі. Адже територіальні громади краю з перших днів непростих змін демонструють злагоджену роботу і тримають лідерські позиції з розбудови нової якості життя в Україні.

Сьогодні є всі підстави стверджувати, що за останні роки в Україні стався справжній прорив – самоврядуванню повернулися великі повноваження. І навіть найменші села, об’єднавшись в одну спроможну громаду, отримали ті ж повноваження, систему оподаткування, які мають міста обласного значення. Громади змогли відчути масштаби цих змін, і в першу чергу – щодо власних прав, обов’язків та повноважень, – зазначила у своєму виступі Віолета Лабазюк.

Під час вітального слова голова обласної ради висловила щирі слова подяки учасникам онлайн-зібрання – депутатам обласної ради, головам районних рад, сільським, селищним, міським головам територіальних громад краю, депутатам рад усіх рівнів та працівникам виконавчого апарату обласної ради, а в їхній особі усім представникам місцевого самоврядування рад усіх рівнів, хто представляє інтереси жителів усієї області у вирішенні найскладніших життєвих питань, забезпечує позитивні зміни у суспільстві, гарантує стабільний розвиток рідного краю.

«Користуючись нагодою, бажаю усім представникам органів місцевого самоврядування та депутатам рад усіх рівнів, хто працює на благо територіальних громад області та відстоює її інтереси, оптимізму, енергії й наснаги у вирішенні непростих проблем сьогодення, втілення найкращих планів і задумів в ім’я становлення справжнього народовладдя.    Тож нехай підґрунтям тих змін, яких очікують мешканці територіальних громад, будуть високий професіоналізм, компетентність,  відповідальність та активна громадянська позиція», – побажала голова обласної ради.

7 грудня, рік тому розпочала діяльність обласна рада восьмого скликання. Як зауважила Віолета Лабазюк, рік був непростий, але є що підсумовувати, втілено низку проєктів для розвитку області.

Діяльність обласної ради протягом року була спрямована на підтримку закладів охорони здоров´я, освіти, соціального захисту населення та надання допомоги територіальним громадам. За підтримки депутатського корпусу, усіх територіальних громад вдалося зреалізувати ряд важливих програм і проєктів. «Місія органів місцевого самоврядування відповідальна – дбати про добробут та розвиток територіальних громад та області в цілому», – резюмувала Віолета Лабазюк.

Про історію виникнення та розвитку місцевого самоврядування Хмельниччини розповіла учасникам урочистостей кандидат наук з державного управління, проректор з нормативного та науково-методичного забезпечення Хмельницького університету управління та права доцент Ірина Ковтун.

З вітальними промовами до представників органів місцевого самоврядування Хмельниччини та присутніх у сесійній залі звернулися голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, заступники голови обласної ради Володимир Гончарук, Валентин Соколюк, Тетяна Зеленко, голова обласної ради ІІІ скликання Микола Приступа, народний депутат України Сергій Мандзій.

Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної церкви України Павло благословив на добрі справи та успішний розвиток Хмельниччини голову обласної ради Віолету Лабазюк та усіх присутніх у залі.

З нагоди свята Грамотами та Подяками обласної ради, обласної державної адміністрації нагороджено кращих представників місцевого самоврядування Хмельниччини.

Окрасою свята стали виступи Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» та директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, скрипальки Майї Онищук.

попередня статтяОнлайн-трансляція урочистостей з нагоди Дня місцевого самоврядування
наступна статтяВідзначено переможців цьогорічного обласного конкурсу журналістських робіт