Віолета Лабазюк: Нові автомобілі «Швидкої допомоги» – це врятовані життя людей

Центри екстреної медичної допомоги територіальних громад отримали 21 новий автомобіль. Ключі та паспорти від легкових авто «Фольксваген Крафтер» 26 жовтня лікарям центрів екстреної медичної допомоги територіальних громад Хмельниччини вручила голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Урочиста церемонія відбулась сьогодні на території комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, медиків Центру та бригад екстреної медичної допомоги з громад області.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк відзначила, що  охорона здоров’я є однією з пріоритетних галузей, на яку впродовж останніх років з державного та обласного бюджетів виділяється чи не найбільше коштів.

“Важливо, що передача цих нових автомобілів відбувається в час, коли медична галузь переживає чергову хвилю коронавірусної пандемії і потребує особливої підтримки. А нові «швидкі» – це можливість надавати допомогу пацієнтам вчасно, не втрачаючи жодної дорогоцінної хвилини. І результатом оновлення автопарку центрів екстреної допомоги є, передусім, врятовані життя людей”,переконана голова обласної ради.

Дванадцять автомобілів «Швидкої допомоги» придбані за кошти Національної служби здоров’я України для структурних підрозділів Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які обслуговують територіальні громад області. Ще дев’ять автомобілів отримано в результаті централізованих закупівель Міністерства охорони здоров’я України. Вартість одного автомобіля складає майже 2,5 мільйони гривень. Швидкі обладнані необхідними засобами надання екстреної медичної допомоги. За рахунок коштів обласного бюджету (800 тис. гривень) проведена реєстрація автомобілів.

Про необхідність забезпечення громад новими автомобілями “Швидкої допомоги” Віолета Лабазюк знає з перших уст. Адже під час виїздів у територіальні громади місцеві жителі неодноразово порушували болюче для них  питання. І уже в серпні цього року перші десять новеньких “швидких” отримали бригади екстреної медичної допомоги десяти територіальних громад області. Тоді загальна вартість придбаних автомобілів склала 24 мільйони 500 тисяч гривень.

Сьогодні ж нові автомобілі отримали Хмельницька та Камянець-Подільська станції екстреної медичної допомоги, Дунаєвецька, Славутська, Старокостянтинівська, Летичівська, Новоушицька підстанції екстреної медичної допомоги, Миньківський, Грицівський, Наркевицький, Вовковинський, Остропільський, Староушицький, Берездівський, Понінківський, Ямпільський, Черченський, Плужненський, Жванецький та Дунаєвецький пункти постійного базування бригади екстреної медичної допомоги.

Як зауважив директор комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради Олександр Терещук, автомобілі швидкої допомоги такого високого класу придатні для роботи як у міських, так і в сільських населених пунктах для надання якісної медичної допомоги хворим та транспортування хворих у лікувальні заклади.

Для керівництва обласної ради та всього депутатського корпусу підтримка комунальних закладів охорони здоров’я на сьогодні – в пріоритетах. І це – закономірно. Адже здоров’я і життя громадян – найвища цінність та одна з головних турбот влади і суспільства. І цьому свідченням є ті докорінні зміни, які уже відбулись: ремонтуються та будуються нові лікувальні корпуси лікарень, у медичних закладах з’являється сучасне обладнання, оновлюється парк автомобілів «Швидкої допомоги».

Я щиро вірю, що  ці чудові сучасні автомобілі «Швидкої допомоги» допоможуть нашим лікарям в містах та селах зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими,” – зазначила Віолета Лабазюк.

попередня статтяОбласний семінар режисерів масових заходів
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!