Віолета Лабазюк: «Оцінка діяльності керівника залежить від вміння ефективно використовувати майно комунальної власності»

28 жовтня голова обласної ради Віолета Лабазюк здійснила робочу поїздку до міста Кам´янець-Подільський.

Разом з депутатом обласної ради Ігорем Гаєм та начальником управління спільної власності територіальних громад виконавчого  апарату обласної ради Едуардом Монастирським  Віолета Лабазюк відвідала низку закладів комунальної власності, управління якими здійснює обласна рада – Кам’янець-Подільський медичний фаховий коледж, Кам’янець-Подільський фаховий коледж культури і мистецтв, Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр, Кам’янець-Подільську спеціальну школу, Кам’янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів «Славутинка».

 Метою робочих візитів Віолети Лабазюк у комунальні заклади є ознайомлення з діяльністю об´єктів обласної комунальної власності, їх матеріально-технічним станом та роботою керівників у напрямку використання комунальної власності з позицій ефективної її експлуатації та дієвого управління майном.

«Оцінка діяльності керівника комунального закладу залежить від вміння ефективно використовувати комунальне майно, а також збалансовано запроваджувати дієві організаційно­ економічні механізми управління цим майном», – вважає Віолета Лабазюк.

Під час відвідин Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу, Віолета Лабазюк ознайомилася з матеріально-технічною базою навчального закладу.

Сьогодні освітній процес у медичному коледжі здійснюється за двома спеціальностями та трьома освітніми програмами: «Медсестринство. Лікувальна справа», «Медсестринство. Акушерська справа» та «Технології медичної діагностики і лікування». За словами директора закладу Віктора Клима, наразі у коледжі 363 здобувачі освіти: 202 – навчаються за програмами підготовки фахового молодшого бакалавра, 161 – за програмами підготовки молодших спеціалістів), з них 7 – сироти, 10 – діти з інвалідністю, 13 – діти учасників бойових дій, п´ять – діти з малозабезпечених сімей, одна – дитина шахтаря, двоє – діти постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

До послуг студентів діють гуртожиток, бібліотека, спортивний комплекс, буфет, навчальні кабінети загальноосвітньої підготовки, доклінічної практики, лабораторії, які оснащено сучасною комп’ютерною та  мультимедійною технікою, фантомами, муляжами, симуляторами, кімната психологічного розвантаження.

Водночас, керівником закладу були порушені й проблемні питання медичного коледжу. У  зв’язку зі збитками, завданими приміщенню закладу стихійним лихом 5 серпня 2021 року є необхідність поточного ремонту дахового перекриття, ремонту аудиторій та кабінетів коледжу, відновлення комп’ютерів та мультимедійної техніки. Також з метою дотримання правил пожежної безпеки на виконання Приписів Кам’янець-Подільського районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області є необхідність здійснення просочення дерев’яних конструкцій коледжу та встановлення системи автоматичної сигналізації в приміщення гуртожитку.

Схвальні відгуки про вмілу діяльність та ефективне використання комунального майна отримала від голови обласної ради Віолети Лабазюк директор Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Олена Козлова.

За словами Олени Козлової, наразі у закладі навчається 380 вихованців шкільного віку, з них: 3 дітей, позбавлених батьківського піклування; 13 дітей з інвалідністю; 50 дітей з багатодітних сімей; 35 дітей з малозабезпечених сімей; 17 дітей, батьки яких були або є учасниками АТО (ООС). Всього у ліцеї 91 працівник, з яких 51 – педагогічний працівник.

Ліцей здійснює освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти. У складі ліцею функціонують такі структурні підрозділи: початкова школа, гімназія, ліцей, а також пришкільний інтернат (пансіон), що забезпечує цілодобове перебування учнів (вихованців), які мешкають за межами міста.

У ліцеї функціонують два інклюзивні класи, де навчаються учні з особливими освітніми потребами, відкрито ресурсну кімнату, облаштовану усім необхідним для проведення корекційних занять.

У ліцеї функціонують 22 предметні навчальні кабінети, 5 навчальних класів, які облаштовані сучасною комп’ютерною технікою: 14 інтерактивних комплексів, 1 інтерактивна панель, 3-D принтер, 60 комп’ютерів для учнів, інтерактивний тир, СТЕМ лабораторія для проведення уроків технічної творчості та робототехніки.

Разом з тим, у закладі основною проблемою ліцею залишається необхідність добудови спортивного комплексу з автономною котельнею, трансформаторною підстанцією, спортивною залою з басейном, танцювальною залою, медичним блоком з ізолятором, допоміжними адміністративно-господарськими приміщеннями бухгалтерії, пральним блоком, майстернею, складами тощо), зведення якого розпочато в 2016 році і зупинено в 2018 році через нагальну необхідність внести зміни у проєктно-кошторисну документацію. До слова, заклад з моменту забудови ніколи не мав власної спортивної зали та спортивного майданчика, окрім старого футбольного поля.

Порушила Олена Козлова не менш нагальне питання капітального ремонту (реконструкція та реставрація) навчального корпусу, що є пам’яткою архітектури кінця 19 – початку 20 століття “Гімназія Славутинської”.

 З метою дотримання правил пожежної безпеки, на виконання Приписів Департаменту ДСНС України у Хмельницькій області необхідно здійснити реконструкцію навчального корпусу і улаштовати другий евакуаційний вихід з 4-го поверху. Вартість робіт з виготовлення ПКД, геодезії та вишукувальних робіт сягає 791 тис. гривень.

Діяльність педагогічного колективу Кам’янець-Подільської спеціальної школи спрямована на впровадження всеукраїнського експерименту «Організаційно-педагогічні умови надання корекційної допомоги дітям з порушенням зору», проведення дослідно-експериментальної роботи з проблеми «Психолого-педагогічне проектування особистісного розвитку дітей з особливими потребами в системі навчально-виховного процесу», вирішення проблеми «Особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, впровадження інноваційних технологій, як ефективний засіб реабілітації та формування життєвих компетентностей здобувачів освіти».

Як зазначив директор закладу В’ячеслав Мельник, при проєктній потужності 280 учнів наразі у закладі навчається виховується, лікується і проходить реабілітацію 322 вихованців, з них: 13-діти позбавленні батьківського піклування, 54-діти з інвалідністю, 46- діти з багатодітних сімей. Наповненість закладу становить 115%.

Кадрове забезпечення здійснюють 115 працівників, з яких 78 – педагогічні працівники.

До послуг дітей, які навчаються  за загальноосвітньою навчальною програмою для дітей сліпих та зі зниженим зором діють кабінети інформатики, математики, фізики, біології, географії, української мови, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, лінгафонний та логопедичний, індивідуального навчання, майстерні трудового навчання, які оснащено сучасною комп’ютерною технікою: 5 інтерактивними дошками, 6 мультимедійними проєкторами, магнітними дошками, телевізорами. Є ігрова кімната, кімната психологічного розвантаження, спортивна зала та зала лікувальної фізичної культури.

За словами В´ячеслава Мельника, важливим напрямком роботи є лікування. Для проведення лікувально-профілактичної роботи обладнаний медичний кабінет з двома ізоляторами, офтальмологічний кабінет та кабінет апаратного лікування зору. Медична база забезпечує різні профілі реабілітації дітей як з захворюваннями органів зору, так і з іншою супутньою хронічною патологією. Обладнано зал ЛФК з сучасними тренажерами та масажний кабінет.

На забезпечення діяльності спеціальної школи, організацію навчального процесу дітей, їх лікування та перебування, оплату комунальних послуг, виплату заробітної плати працівникам з обласного бюджету спрямовано понад 26,6 млн. гривень.

Під час відвідин Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв, директор закладу Сергій Нижник поінформував голову обласної ради Віолета Лабазюк, що за весь період існування закладу підготовлено понад 8 тисяч фахівців для галузі культури регіону.

За словами Сергія Нижника, на сьогодні контингент студентів складає 231 особа (державна форма навчання – 207, комерційна форма навчання – 24), з них: денна форма навчання – 221 студент, заочна форма – 10  студентів (контракт).

У закладі 123 працюючих, з яких 74 – педагогічні працівники, які забезпечують надання студентам фахової передвищої освіти та загальної середньої освіти. Діяльність педагогічного колективу спрямована на підвищення якості освіти через комунікацію із стейкхолдерами.

До комплексу коледжу культури і мистецтв входять 4 навчальні корпуси. До послуг студентів функціонує гуртожиток на 220 місць загальною площею 3018 м2, житловою площею 1983 м2.

У навчальних корпусах і гуртожитку розміщені та належним чином обладнані спортивна зала з роздягальнею, спортивна кімната, актова зала, кімната самопідготовки, кімната відпочинку та музей історії коледжу. Приміщення навчальних корпусів, гуртожитку, буфету відповідають санітарно-технічним вимогам, підтримуються за рахунок поточних ремонтів. Для організації харчування в коледжі працює буфет, який забезпечує студентів гарячими обідами.

Сьогодні підготовка фахівців у закладі здійснюється за спеціальностями менеджмент соціокультурної діяльності; хореографія; музичне мистецтво; образотворче мистецтво; декоративне мистецтво, реставрація.

Окрім того, у коледжі працюють творчі колективи,  а студенти коледжу неодноразово ставали лауреатами та дипломантами престижних обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів та фестивалів.

З 2001 року на базі коледжу проводиться обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Подільський дивоцвіт», в якому беруть участь учні музичних шкіл та шкіл мистецтв.

Варто зазначити, що керівництвом коледжу укладені договори про співпрацю з 18 територіальними громадами Хмельницької області. Коледж надає методичну та практичну допомогу в організації роботи творчих колективів та проведенні мистецьких проєктів та соціокультурних заходів. Творчі колективи коледжу дарували свій талант жителям Віньковецької, Волочиської, Городоцької, Гуменецької, Дунаєвецької міської та Дунаєвецької селищної, Колибаївської, Маківської, Новоушицької, Сатанівської, Слобідсько-Кульчієвецької, Смотрицької, Солобковецької, Чемеровецької територіальних громад.

Фінансування закладу здійснюється за рахунок обласного бюджету. На 2021 рік видатки склали майже 25 млн. грн, з яких значна частина спрямовується на оплату праці педагогічному колективу та працівникам коледжу, оплату комунальних послуг, послуг водопостачання та водовідведення,

Перебуваючи у Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центрі, голова обласної ради Віолета Лабазюк ознайомилася з умовами навчання та перебування у закладі 174 здобувачів освіти.

Головним призначенням Центру є забезпечення реалізації права дітей з комплексними порушеннями розвитку на здобуття дошкільної, початкової і базової середньої освіти, отримання ними корекційно-розвиткової допомоги та комплексних реабілітаційних заходів.

За словами директора закладу Інни Ганушкевич, наповненість закладу сягає 97% – одна група для дітей дошкільного віку, 23класи/24 виховних групи спеціальної школи І-ІІ ступенів, 5 чергових виховних груп інтернату та відділення корекційно-розвиткової роботи. У закладі працює 122 працівники, з яких 79 педагогічних працівників та медичний та технічний персонал.

Центр є багатопрофільним. Класи/групи комплектуються учнями з однорідними порушеннями розвитку.

Реабілітаційні послуги надаються відповідно до призначень лікарів та програм реабілітації осіб з інвалідністю. Вихованці займаються з вчителем-реабілітологом, вчителем ЛФК, проходять курси масажу та кінезіотерапії.

До послуг здобувачів освіти у Центрі оснащено актову та спортивну залу кабінети реабілітації, комп’ютерний, лінгафонний, логопедичний, СПО, слухомовної та корекційно-розвиткової роботи,  виробничі майстерні; затишні зони відпочину та рекреації.

З метою створення безпечного освітнього середовища у Центрі, за словами Інни Ганушкевич, виникла потреба у встановленні системи відеоспостереження – у навчальних приміщеннях та на території Центру, а також з метою організації безпечного харчування здобувачів освіти виникла потреба у придбанні кухонного інвентарю.

Попри насичений графік об’їздів комунальних закладів, Віолета Лабазюк  предметно поспілкувалась і з керівниками, і з працівниками та вихованцями кожного з них. Адже головне для обласної ради, аби усі, хто перебуває в наших закладах, мали комфортні умови та були забезпечені всім необхідним.

Кам’янець-Подільський медичний фаховий коледж

Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка»

Кам’янець-Подільський фаховий коледж культури і мистецтв

Кам’янець-Подільська спеціальна школа

Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр

попередня статтяВіолета Лабазюк взяла участь у благодійній акції «Місячник незрячих»
наступна статтяЖурі обласного відкритого архітектурного конкурсу визначилось з переможцем